fb
www.contribee.com

Prirašytos rankos

Iniciatyva „Prirašytos rankos“ siekia mažinti pakartotinį nusikalstamumą bei socialinę atskirtį tarp asmenų, atliekančių laisvės atėmimo bausmę, ir likusios visuomenės dalies.

Contribees
Subscribe

Per month

Collected
5 €
10 €
20 €
Enter amount
Choose amount

About me

Prirašytos rankos - 2019 m. gimusi iniciatyva, kurios dėka nuteisti jauni žmonės Lietuvoje jaučiasi mažiau vieniši, turi daugiau galimybių tobulėti ir keistis. 

 

Vaikystės traumos, nepriežiūra, žalinga aplinka bei daugelis kitų veiksnių prisideda prie to, kad žmogus įvykdo nusikaltimą. Tai nepateisina pačio nusikaltimo, tačiau parodo žmogaus, įvykdžiusio jį, kompleksiškumą. Tik spręsdami problemas, privedusias prie nusikaltimo, o ne kategoriškai bausdami, galėsime užtikrinti, kad žmogus sėkmingai įsitrauks į visuomenę ir daugiau nebenusikals, taip padidindamas visuomenės saugumą.

 

Mes siekiame suteikti nuteistam žmogui erdvės pasikeisti per neformalų ugdymą, nuoširdų ir reguliarų bendravimą laiškais bei šviesdami visuomenę nusikalstamumo klausimais. Kaip vienas nuteistasis yra mums pasakęs: „Kadaise mano gyvenimas buvo tik juodas ir baltas, bet jau pradeda spalvų daugėti. O spalvotai man padeda mąstyti tokie žmonės kaip jūs, kurie su mumis bendrauja ir kuriems nesvarbu, ką mes padarėme.“ Vesdami veiklas įkalinimo įstaigose, mes suteikiame nuteistiesiems įrankių, kurių jie negavo vaikystėje: pagarbą sau ir kitiems, vertybių išsikėlimą, teigiamą pavyzdį, rūpestį, nuoširdumą, pastovumą, meilę.

 

Šiuo metu reguliariai lankomės Kauno tardymo izoliatoriuje ir Panevėžio pataisos namuose bei bendraujame su nuteistais žmonėmis laiškais. Prie šių mūsų veiklų prisideda net 50 savanorių. Savanoriai yra ne kartą atskleidę, kad bendravimo su nuteistaisiais metu yra sugriaunamos visos turėtos nuostatos, o savanorystės patirtis skatina labiau vertinti gyvenime gautas galimybes.

 

Tačiau nuteistiems asmenims yra be galo svarbus pastovumas ir reguliarumas, dėl to yra svarbi Jūsų kasmėnesinė parama - ji suteiks mums tvirtą pagrindą norint keisti nuteistų žmonių gyvenimus. Taip pat Jūsų parama suteiks mums laisvės įgyvendinti inovatyvias ir socialinius barjerus griaunančias iniciatyvas, kaip marškinėlių su nuteistųjų dizainais kūrimą ar pokalbius su buvusiais nuteistaisiais. Nes, deja, finansavimo projektai dažnai apriboja šiuo atžvilgiu, o mums, kaip jaunai organizacijai, dažnai net nepavyksta užsitikrinti reguliarios jų paramos. Tad tik Jūsų dėka galėsime įgyvendinti idėjas, kurios keis visuomenę į gera.

 

Daugiau apie mūsų bendradarbiavimą su Kalėjimo departamentu galite skaityti čia: https://bit.ly/2SMDhwS.

Apie mūsų veiklų reikšmę nuteistiesiems kviečiame skaityti čia: https://bit.ly/3zGznpQ.

Our goals