fb
www.contribee.com

Tarp 2 šalių

Tarp 2 šalių – užsienyje gyvenančių lietuvių bendruomenė pokalbiams apie emocijas emigracijoje. Erdvė dalintis ir rasti palaikymą. Kalbame apie tapatybės virsmus, emocinę adaptaciją, dvikalbystę.

Contribees

Per month

Collected
Patinka Tarp 2 šalių turinys Instagrame, interneto puslapyje ir nori palikti „arbatos“ be įsipareigojimų. Gali paremti projektą vienkartine pasirinkta suma. AČIŪ!
2 €
5 €
10 €
Enter amount
Choose amount
Sort -
Newest - oldest
Cart 0

About me

Emigracija ne tik rožės, bet ir spygliai“, – pabrėžia Prancūzijoje gyvenanti rašytoja, galerininkė Erika Umbrasaitė. Ir kuo daugiau žinom apie spyglius prieš išvykstant, tuo lengviau juos priimti, aplaužyti ar bent ramiai aptarti su likimo draugėmis.

Tarp 2 šalių projektas sukurtas moterims, kurios gyvena emigracijoje. Susiduri su iššūkiais mišrioje šeimoje/poroje, sunkumais mokant vaikus lietuvių kalbos, o gal patiri kultūrinį šoką, vienišumą, ilgesį, tapatybės krizę, nerimą, nesi tikra, ar naujoji šalis – tikrai Tavo vieta, bet ir grįžti ar vėl bandyti viską pradėti nuo nulio baisu? Tikiuosi, kad čia rasi atsakymus į daugelį Tau kylančių klausimų apie emigraciją.

Sukūriau šį projektą, nes ir aš, Justina, susiduriu su visais išvardintais sunkumais. Bendrai sudėjus patirtis įvairiose šalyse, ne Lietuvoje gyvenu jau daugiau nei 10 metų. Paskutinius 9 – Bulgarijoje. Čia sukūriau mišrią šeimą, auginame trimetę dvikalbę dukrytę Teodorą ir laukiam šeimos pagausėjimo. Kartais atrodo, kad Lietuvoje būčiau laimingesnė, kartais aplanko mintys, kad nebepriklausau nei ten, nei čia, vis dar kyla kultūrinių iššūkių, bet bandau priimti ir kurti tą gyvenimą tarp kelių šalių, kalbų ir kultūrų, kuriam pati pasiryžau.

Prie idėjos auginimo prisijungė ir dvi bendramintės. Gintarė Forshaw– Anglijoje gyvenanti marketingo specialistė, psichologijos studentė, taip pat sukūrusi mišrią šeimą ir auginanti vienerių sūnelį. Gintarei taip pat artimos emocinės adaptacijos, dvikalbystės iššūkių, santykių su vyro gimine ir noro grįžti į Lietuvą temos.

Gabrielė Characiejienė - edukatorė, Lietuvoje dirbusi švietimo srityje, daugiausia - programoje
„Renkuosi mokyti!“ ir su įvairiais kitais švietimo projektais. Su vyru ir dviem dukrom jai teko gyventi  Vokietijoje, Belgijoje, JAV, dabar gyvena Danijoje. Jai artimiausios temos – dvikalbystė, vaikų lavinimas šeimoje, tapatybė.

Gabrielė daug domėjosi ir praktiškai išbandė įvairius būdus, kaip lavinti savo vaikų kalbą, ir nori tuo pasidalinti su kitais. Pasaulyje auga tūkstančiai lietuvių vaikų, bet tikrai ne visiems lengva išlaikyti lietuvių kalbą. Gabrielė tvirtai tiki, kad vieni kitiems galime padėti, jeigu dalinsimės patirtimi, palaikysime vieni kitus, kad ir kokiose skirtingose situacijose būtume.

Dalijimasis, kalbėjimas kuria bendrystę ir gydo. Todėl norime emocinės sveikatos ir tapatybės temomis kalbėti plačiau. Kad padėdamos sau, padėtume ir kitiems.


Newest - oldest