Membership tiers
1.00€ per month Lašas po lašo

'Minimal intervention maximal support' arba ‘lašas po lašo...!' Prisijungdami prie Švietimo nuotykių, jūs prisidedate prie nepriklausomos švietimo organizacijos siekio padėti mokyklai įsigalinti.

AČIŪ iš visos širdies!

Subscribe
3.00€ per month Laimingas švietimietis

Šypsomės jums, nes prisijungėte prie Švietimo nuotykių! 
Mes tikime, kad išeitis visuomet yra ir siekiame, kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie skirtingas, įgalinančias ugdymo galimybes. 

Jūsų palaikymas mums be galo svarbus!

Subscribe
5.00€ per month Sąmoningas anūkas

Visų pirma, jūs esate vieni nuostabiausių žmonių pasaulyje. Jeigu kas nors keliautų aplink pasaulį ir lankytų nuostabiausius žmones, tai jūs būtumėte tie žmonės, kuriuos lankytų.
Seneliai jumis didžiuojasi... Nes priėmėte sprendimą tiesiogiai prisidėti prie savo anūkų ateities!

5€ patronams mes siūlome:

 

 • Jeigu jums norėtųsi su mumis pasikalbėti apie švietimą ar gyvenimą, vaikus ar ugdymo galimybes, galite drąsiai į mus kreiptis. Galime pasikalbėti telefonu ar susitikti gyvai. Drąsiai kreipkitės :)
Subscribe
Show all 7 tiers
About me

Daugelis žmonių supranta, kad dabartinė švietimo sistema neatliepia šiandienos vaikų, mokytojų bei tėvų poreikių ir galimybių. Didelė laiko dalis mokykloje tiesiog iššvaistoma. Nemaža dalis vaikų ir mokytojų nenori eiti į mokyklą. 

Kaip galime prisidėti prie svarbiausio XXI a. pokyčio?


Sveiki! Džiugu, kad užsukote!

 

Esame Mingailė ir Tautvydas - Švietimo nuotykių organizacijos kūrėjai. Tautvydas - pedagogas, Mingailė - psichologė, dirbdami ir lankydami įvairias mokyklas Lietuvoje bei užsienyje, pažinome veiksmingiausias įtraukiojo ugdymo metodikas bei praktikas. Tačiau ką per savo patirtį išmokome tai, jog vieno recepto nėra. Kiekviena mokykla yra autentiška, todėl ir jos stiprybės bei iššūkiai yra autentiški. Kaip efektyviai įtraukti visą mokyklos bendruomenę ir spręsti ne tik ilgalaikes problemas, bet ir kasdienius klausimus? 

 

WADE INTO ADVENTURE - nuo ko viskas prasidėjo?

https://www.youtube.com/watch?v=9dzhftyVWHQ&t=2s 

 

Šiems mokslo metams mes nusprendėme sugrįžti į Alytų, Mingailės gimtąjį miestą. Norime iš pačių mokyklų bendruomenių išgirsti, kuo jos gyvena, kaip jos mokosi ir kas tą gyvenimą bei ugdymosi procesus apsunkina. Norime drauge kurti strategiją bei atrasti žingsnius, kurie padėtų mokyklai įsigalinti, t.y., būti tokiai, kokios reikia šiandienos žmogui: atvirai, šiuolaikiškai, bendruomeniškai, pasitikėjimu grįstai, laisvai ir įtraukiai - priimančiai kiekvieną žmogų tokį, koks jis yra ir sudarančiai sąlygas jam būti išgirstam ir suprastam. Šį nuotykį pavadinome - Mokyklos Odisėja. 

 

MOKYKLOS ODISĖJA - tai ateities Lietuvos švietimo projektas. Pasitelkus demokratinio ugdymo gaires, nesmurtinės komunikacijos (NVC) bei D.I.R. metodus, įtrauksime daugiau mokinių bei mokytojų į sprendimų priėmimo bei mokyklos kūrimo procesus. Remdamiesi Geros mokyklos koncepcija, kartu su mokyklos bendruomene, sieksime atrasti efektyvius žingsnius ir imsimės kurti strategiją, įgalinančią mokyklos bendruomenę kurti naują ugdymo(si) ekologiją įtraukiajam ugdymui. Projekto metu atliksime pokyčio tyrimą, kuriuo matuosime mūsų naudojamų metodų pasisavinimą ir poveikį mokyklos bendruomenei. 

 

https://www.youtube.com/watch?v=1w3VyMcRqF8&t=2s

 

Numatoma projekto trukmė – vieneri mokslo metai.
Tikslinės projekto grupės – moksleivija, mokytojai, administracija, tėvai.

 

ŠVIETIMO VIZIJA

 

iš autokratijos į demokratiją
iš nepasitikėjimo į pasitikėjimą
iš vertinimo į stebėjimą ir refleksiją
iš paklusk į kurk
iš išorinės motyvacijos į vidinę
iš vartotojiškumo į darnumą
į viso gyvenimo mokymąsi

 

Švietimo nuotykių tikslai
 

 • Suburti švietimo pokyčių siekiančią bendruomenę;
 • Supažindinti ir sustiprinti visuomenės pasitikėjimą progresyviomis švietimo idėjomis;
 • Sukurti priemones įgalinančias mokyklos savivaldą;
 • Populiarinti švietimą tarp jaunų žmonių, įtraukti juos į mokyklos kūrimo procesus, skatinti demokratiškumą;
 • Atrasti praktinius žingsnius įtraukiojo ugdymo įgyvendinimui mokykloje;
 • Pokyčio tyrimas;
 • Sukurti efektyvią įtraukiojo ugdymo strategiją;
 • Sukurti skaitmeninius įtraukiojo ugdymo mokymus / praktikos vadovą mokykloms;
 • Sumažinti atskirtį tarp privataus ir viešojo švietimo sektorių;
 • Sukurti dokumentinį filmą apie švietimą;
 • Kurti kokybišką turinį

 

Ko prašome Jūsų?
Jūs galite padėti mums augti ir judėti pirmyn, prisidėdami 1, 3, 5, 10, 20, 50 ar kiek tik norite eurų per mėnesį. Contribee platforma suteikia šią unikalią galimybę jums tapti mūsų darbdaviais-patronais, burtis į skaidrią ir atvirą švietimo bendruomenę ir iš arti stebėti šį švietimo nuotykį. 

Surinkti pinigai bus panaudoti Švietimo nuotykių veiklai.

AČIŪ, kad esate ir kad pasidalinate.

Te šviečia! Te sugrįžta su kaupu!

 

Daugiau mūsų puslapyje: www.svietimonuotykiai.lt

Posts
Švietimo nuotykiai 2020-10-18 20:33:41


#18 Sociokratija mokykloje

Olandijoje esanti DOE040 sociokratinė mokykla mudviem paliko neišdildomą įspūdį. Daug kalbame apie demokratiškumą mokyklose ir kaip svarbu jau mokyklose ruošti žmones laisvai ir nepriklausomai visuomenei. Sakoma, kad demokratija yra geriausia iš blogiausių valdymo formų. Ar sutinkate? Žinoma, demokratija asocijuojasi su lygiavertiškumu, žodžio laisve ir kitomis nenuginčijamomis vertybėmis. Tačiau lankydamiesi šioje mokykloje sužinojome, kad egzistuoja ir tokia valdymo forma, kaip sociokratija. Kas tai yra, patys vaikai papasakoja šiame video. Kuo sociokratija skiriasi nuo demokratijos ir ar tai gali veikti mokykloje?

 

Šioje mokykloje radome viską: laisvę, pasitikėjimą, atsakomybę, LARP, filosofus, chemikus, poetus, dailininkus, programuotojus, inžinierius ir daugybę kitų, tyrinėjančių jaunų žmonių. Nuostabu, kai autentiškos asmenybės turi visas galimybes ugdyti(s) tai, kas apdovanoja vidine motyvacija ir leidžia pasiekti savas viršūnes. Kviečiame išgirsti šios mokyklos direktorės ir vaikų pasakojimą apie tai, kaip jie patiria savo mokyklą ir mokymąsi.

 

Tęsinį galite rasti čia: https://www.youtube.com/watch?v=g37w7ZJsVFo&t=161s

Švietimo nuotykiai 2020-10-04 20:55:14

Post "#17 Ačiū, kad esate drauge!" is locked Unlock this post by becoming a subscriber Subscribe
Švietimo nuotykiai 2020-10-03 00:02:39

Post "#16 Rugsėjis Alytuje" is locked Unlock this post by becoming a subscriber Subscribe
Švietimo nuotykiai 2020-10-02 23:59:03


#15 Mokyklos Odisėja

Dalinamės nauju video, kuriame papasakojame apie artėjančius švietimo nuotykius Alytuje. Šį projektą pavadinome Mokykos Odisėja! Turime Geros mokyklos koncepciją ir daugybę kitų puikių, patvirtintų dokumentų. Belieka rasti strategiją ir atitinkamus žingsnius, kurie padėtų mokyklai šias švietimo politines gaires įgyvendinti praktiškai.

Onetime tip
Collected
0.00€
5 €
10 €
20 €

or

amount
Pledge - 0 EUR
Goals
9 / 100 monthly subscribers
Švietimo Odisėjos įgula #1