Membership tiers
Vėjas kišenėse 1.00€ per month

Kad ir simbolinė parama mums yra labai svarbi – ji rodo Tavo gerą valią, dėmesį ir ryžtą. Ačiū

Subscribe
Žvanganti trijulė 3.00€ per month

Kad ir simbolinė parama mums yra labai svarbi – ji rodo Tavo gerą valią, dėmesį ir ryžtą. Ačiū

Subscribe
Gegutės pakutenimas 5.00€ per month

Tau prisidėjus, tai jau mūsų bendras darbas. Kiekvienas mes prie jo prisidedame, kaip kas galime, darydami, ką geriausiai mokame. Ačiū

Subscribe
Show all 7 tiers
About me

Mielieji, gal neįprasta, kad advokatas „ištiesia ranką”?

 

Tačiau nuo pat Nepriklausomybės atkūrimo ir įsitraukimo į valstybės atkūrimo darbą pradžios mano profesine misija tapo viešojo intereso gynimas nuo valdžios savivalės. Daugelis galvoja, jog tai kova su vėjo malūnais. Vis dėlto galiu užtikrinti: jeigu tai daroma nuosekliai ir profesionaliai - tai keičia visų mūsų gyvenimą. Štai garsiosios kiaulių kompleksų bylos dėl gyventojų dusinimo smarve pergalę nuskynė tik Europos Teisingumo Teisme. O grupiniai ieškiniai dėl Kauno Ąžuolyno, masinio miškų kirtimo „Natura 2000” saugomose teritorijose, aktyvus teisinis įsitraukimas į parkų rekonstrukcijas, kai įsisavinant Europos Sąjungos pinigus grasinamasi subjauroti istorinius parkus bei žaliąjį miestų gatvių rūbą, kai nesiskaitoma su visuomenės teise realiai dalyvauti jai primetamų projektų rengime bei svarstyme - išjudino teisėkūrą, pažadino visuomenę ir keičia net konservatyvų teismų požiūrį į visuomenės teises. Matau tame didžiulę prasmę, nes viešojo intereso gynimas yra kiekvieną iš mūsų liečiantis interesas - ar tai teisė į švarią ir saugią aplinką, ar teisė į konstitucinių laisvių ir teisių užtikrinimą, ar teisė į Teisingumą.

 

Turiu puikų ginklą - teisines žinias, ir paveldėtą negalėjimą susitaikyti su neteisybe ir valdžios savivale. Bendraminčių palaikymas ir entuziazmas yra nuostabu. Tačiau norint įtraukti daugiau profesionalų į šią veiklą ir visa savo profesine patirtimi nerti į ją pačiam, reikalingos sutelktinės lėšos. Todėl svajoju šią veiklą padaryti nepriklausomą nuo asmeninių galimybių bei resursų ir sukurti realų atsaką neteisėtam valstybinių bei savivaldos institucijų piktnaudžiavimui. Bendrystė yra didžiulė jėga ir tikiu, kad mano vykdoma veikla gali priversti atsitokėti biurokratus suvokiant, jog visuomenės teisės yra realios.

 

Saulius Dambrauskas

Posts
Saulius Dambrauskas 2021-03-30 13:21


1,2 % PARAMA

Gal dar niekam nepaskyrėte 1,2% nuo GPM arba suabejojote savo pasirinkimu?
Kviečiu pasinaudoti šia galimybe ir skirti paramą VIG Fondui.

SKIRTI 1,2% paramą internetu (PILDYMO INSTRUKCIJA ČIA)
tai paprasčiausias būdas - užpildykite prašymą skirti paramą iki gegužės 3 d.

ŠABLONAS pildymui ranka ČIA

  • - atsispausdinkite ŠABLONĄ;
  • - užpildykite 1, 2, 3V, 3P, 4 laukelius ir pasirašykite apačioje;
  • - pildykite SPAUSDINTINĖMIS raidėmis.
  • - įteikite vietiniam VMI administratoriui arba siųskite paštu adresu:
                       VMI, Neravų g. 8, LT-66257, Druskininkai  

 

Svarbu! Siunčiant paštu, viename voke gali būti tik vienas prašymas!


2 likes
Saulius Dambrauskas 2021-03-05 09:53


Kauno Ąžuolynas

Kauno miesto savivaldybės taryba 2021-02-02 sprendimu pritarė poreikiui automobiliams statyti Kauno Ąžuolyne. Netrukus į Kauno savivaldybę kreipėsi apie dvi dešimtys kauniečių bendruomenių ir kitų nevyriausybinių organizacijų, kurios pakvietė atkurti dialogą su Kauno miesto gyventojais dėl tolesnės Kauno Ąžuolyno plėtojimo vizijos.

 

VIG Fondas pateikė pasiūlymą ginčą išspręsti taikiai: savivaldybei pasiūlyta neteisėtą poreikį automobiliams statyti pakeisti Žemės įstatyme numatytu poreikiu „gamtos ir kultūros paveldo teritorinių kompleksų ir objektų (vertybių) apsaugos reikalams”. Tačiau Kauno miesto savivaldybė į pasiūlymus nereagavo.

 

Kovo 4 dieną, teismui pateiktas Grupės skundas dėl Kauno ąžuolyne ketinamos įrengti automobilių stovėjimo aikštelės. Skundą inicijavo 36-ių fizinių ir juridinių asmenų grupė, kuriai atstovauja advokatas S. Dambrauskas ir grupės atstovė - teisininkė A. Gredeckaitė.

 

Teismui priėmus skundą per 2-3 mėnesius kiekvienas suinteresuotas asmuo galės prisijungti prie Grupės, o informacija apie tokią galimybę bus viešai paskelbta.

 

Bylos finansinę naštą prisiėmė VIG Fondas.


6 likes
Saulius Dambrauskas 2021-02-19 20:24


VIGF - kas tai?

Galbūt jau esate pažįstami su mano įkurtu Viešojo intereso gynimo fondu (VIGF). Ne? Tuomet trumpai apie jį.

 

VIG FONDU SIEKIU:

- rinkti lėšas teisiniams procesams ginant viešąjį interesą;

- apsaugoti asmenis, kurie kreipiasi į teismus dėl viešojo intereso, nuo teisminių išlaidų;

- informuoti visuomenę apie atliktus darbus, fondo lėšų panaudojimą.
 

Fondo vardu ėmiausi aplinkosauginių ir kitų aktualijų:

neteisėtai kertamų miestų želdynų išsaugojimo; Kauno Ąžuolyno rekonstrukcijos projekto; neteisėtų miškų kirtimo stabdymo; atskirų bendruomenių teisės į sveiką aplinką gynimo; vaikų paėmimo iš tėvų institucinės praktikos pažabojimo; kultūros ir sporto mokyklų veiklos atnaujinimo Kaune karantino metu ir t.t.

Išsami veiklos ataskaita ČIA.


6 likes
Saulius Dambrauskas 2021-02-13 20:24


Gal tave domina kitokia paramos forma?

Nori paremti tiesiogiai?

Gali tai padaryti įvairiais būdais:

 

  1. 1. Bankiniu pavedimu
  2.  
  3. 2. PayPal
  4.  

3. Skirti 1,2 % paramą nuo GPM


3 likes
Tips
Collected
220€
5€
10€
20€

or

amount
Tip - 0€
Goals
21 / 100 monthly subscribers
Paramos galia - BENDRYSTĖJE. Net ir pati mažiausia parama kursto pasitikėjimą ir motyvaciją. Taigi mano pirmasis tikslas - surinkti 100 nuolatinių Fondo rėmėjų. Padėk jį įgyvendinti - PRISIJUNK!