fb
www.contribee.com

Palestina.lt

Palestina.lt yra pirmasis ir vienintelis portalas, skirtas informacijai apie Palestiną lietuvių kalba. Nepriklausomas kolektyvas, veikiame savanoriškais pagrindais.

Contribees

Per month

Collected
Tapšnoju per petį ir saujon įdedu kupiūrą. Taip ir toliau!
5 €
10 €
20 €
Enter amount
Choose amount

About me

Kas yra Palestina.lt?

Palestina.lt yra pirmasis ir vienintelis portalas, skirtas informacijai apie Palestiną lietuvių kalba

Veiklų spektrą plečiame, ypač – į kultūrinę pusę (daugiau viešų renginių, kino ir muzikos vakarų ir dar daug visokių svarbių, prasmingų ir gražių dalykų…)

Portalas turi savo paskyrą feisbuke ir jūtūbe.

Nuo 2023 m. lapkričio Palestina.lt yra europinio Palestinos solidarumo organizacijų tinklo (ECCP) narė.

Nepriklausomas kolektyvas

Esame nepriklausomas kolektyvas, susibūręs 2018 m. pavasarį. 

Nesame susiję su jokia politine partija ar kita politine, ekonomine ar religine įstaiga / organizacija / jėga.

Dirbame savanoriškais pagrindais Palestinos ir visų mūsų laisvės vardan, bet gyvenimo realybė tokia, kad tiesiog nebeišgalime toliau tęsti dirbti už dyką – turime užsidirbti pragyvenimui. 

Tačiau norime ir toliau daryti tai, kas prasminga ir ko niekas daugiau Lietuvoje nedaro, todėl prašome jūsų mus paremti. Jums tai – galbūt viena taurė vyno per mėnesį, mums – patvirtinimas, jog esame reikalingi, ir atspirtis nuveikti žymiai daugiau, galingiau, paveikiau.

Ką jau esame nuveikę?

Jau esame surengę keturis protestus Vilniuje, į kuriuos susirinko šimtai miestelėnų: 2018 m. Izraeliui bombarduojant Gazą, surengėme protesto akciją Vilniuje prie Izraelio ambasados; vėliau – protestą prieš tuometinio Izraelio premjero vizitą Lietuvoje, o 2021 m. gegužę, Izraeliui ir vėl bombarduojant Gazą, Vilniuje įvyko solidarumo su Palestina renginys, tuo pačiu išreiškiant šimtų Lietuvos žmonių nepritarimą Seimo politikams, remiantiems Izraelį. 2023 m. spalį, Izraeliui vykdant Gazos bombardavimą, kurį akademikai jau vadina genocidu, Vilniuje surengėme Tylos eiseną prieš smurtą Gazoje, o po kelių dienų – informacinį-kultūrinį su Palestina supažindinantį renginį „Po alyvmedžiu“. Taip pat esame surengę tris parašų rinkimo akcijas, siekiant parodyti Lietuvos bei Vilniaus politikams, kad nesutinkame su jų besąlygiška parama Izraelio režimui. 

Portale Palestina.lt turime sukaupę daugybę įvairios medžiagos, kurią ruošėme (rašėme, vertėme…) patys ir kuria nemokamai su visais dalijamės. 

Ką planuojame?

Mūsų planuose  – portalo plėtimas, turinio kūrimas ir techninis tobulinimas, nauji formatai (tinklalaidės, video), susitikimai su vietos bendruomenėmis visoje Lietuvoje… 

Kaip ir iki šiol, darysim tiek, kiek galėsim. Tikimės, kad su jūsų pagalba galėsim LABAI DAUG. 

Mūsų vertybės

Laisvė, teisingumas, pagarba žmogaus orumui.

Palestinos laisvės siekį suvokiame žmogaus teisių, anti-imperializmo ir dekolonizacijos kontekste.

Pasisakome prieš visas ir bet kokias rasizmo, diskriminacijos, neapykantos formas.

Kam Lietuvai Palestina?

Lietuvos viešosiose erdvėse – žiniasklaidoje, politinėse tribūnose, kultūrinėje ir kitose sferose – gausu vienpusiško, šališko naratyvo Palestinos atžvilgiu, kuris ne tik neatspindi realybės, bet dažnai ir bando slėpti ar net teisinti Izraelio vykdomą Palestinos kolonizaciją, genocidą ir kitus nusikaltimus žmoniškumui. Esame įsitikinę, kad leisti tam tęstis – tai užsimerkti prieš neteisybę. 

Prieš gerai finansuojamą Izraelio propagandos buldozerį stovime basi, tačiau drąsiai. 

Ir ne vieni. 

Būkite šalia. 

Pati kentėjusi carinės imperijos priespaudą, karines sovietų ir nacių okupacijas, šiandien Lietuva gali džiaugtis laisve. Palestina savosios laisvės vis dar siekia. O juk laisvė yra vertybė, kurią reikia nuolatos ginti.


Newest - oldest