Membership tiers
Atvirutė iš Kretos 3.00€ per month

• Prieiga prie išskirtinio turinio
• Gautos lėšos panaudojamos paramos projektams
• Po 12 mėnesių prenumeratos į Jūsų namus atkeliaus Kretos menininkų sukurta rankų darbo atvirutė su graikiškais pašto ženklais

Subscribe
Žolelių arbata iš Kretos 9.00€ per month

• Prieiga prie išskirtinio turinio
• Gautos lėšos panaudojamos paramos projektams
• Po 12 mėnesių prenumeratos į Jūsų namus atkeliaus Kretos kalnuose žinovų rankomis surinktų bei išdžiovintų žolelių arbata 

Subscribe
Alyvuogių aliejus iš Kretos 15.00€ per month

• 5 proc. nuolaida MANO KRETOS asmeninėms ekskursijoms
• Prieiga prie išskirtinio turinio
• Gautos lėšos panaudojamos paramos projektams
• Po 12 mėnesių prenumeratos į Jūsų namus atkeliaus siuntinys su tyru, šviežiu aukščiausios kokybės alyvuogių aliejumi iš Kretos 

Subscribe
Show all 6 tiers
About me

Keliautojams, poilsiautojams, gerbėjams. Norintiems palaikyti, prisidėti, atsidėkoti, daugiau sužinoti apie Kretą ir keliones į šią nuostabią salą. Tam sukurtas šis „Contribee“ kanalas, kviečiantis į MANO KRETĄ – didžiausioje Graikijos saloje gyvenančio žurnalisto Audriaus A. Morkūno ir jo žmonos Jurgitos projektą, apjungiantį daugelį veiklų.

Kelionių planavimas. Pagalba bei patarimai vykstantiems ir atvykusiems į Kretą. Išskirtinės asmeninės ekskursijos Kretoje. Konsultacijos ne tik atostogų, bet ir verslo, nekilnojamojo turto įsigijimo, persikraustymo ar gyvenimo Kretoje klausimais. Lietuvių kalbos ir kultūros sklaida, lietuvių bendruomenės puoselėjimas Kretoje ir Graikijoje. 
 

Visos lėšos, kurias MANO KRETA gaus per „Contribee“ kanalą, atskaičius mokesčius bus panaudotos švietimo ir kultūros projektams remti bei vykdyti – tokiems, kurie vienytų Lietuvą ir Graikiją. Daugiau informacijos apie mūsų iniciatyvas tarp Graikijos ir Lietuvos rasite www.facebook.com/manokreta feisbuko puslapyje. Jei kiltų klausimų, rašykite el. paštu [email protected]

Prenumeratoriams pažadame išskirtinio turinio, daugiau aktualių naujienų apie keliones į Kretą, nuolaidų MANO KRETOS paslaugoms, dovanų už ištikimybę. Iš anksto dėkojame, kad palaikote mus ir esate su mumis. Iki susitikimo Kretoje!

Posts
Mano Kreta 2021-02-21 21:20:20

Post "Santorinis" is locked Unlock this post by becoming a subscriber Subscribe
Mano Kreta 2021-01-30 08:54:22

Atostogas Kretoje geriausia planuotis iš anksto

Kreta ir kitos Graikijos salos dėl ypač gerų pandeminių rodiklių ir žemo Covid-19 paplitimo lygio bus viena patraukliausių krypčių atostogoms 2021 metais.

 

Per sausio 28 d. MANO KRETOS virtualų susitikimą su keliautojais „Zoom“ platformoje kartu su kelionių agentūros „Baltic Clipper“ vadovu Egidijumi Vaišvilu išskyrėme tokius esminius akcentus šiuo metu planuojantiems atostogas Kretoje:

 

• Norintiems keliauti šiemet bus papildomų sąlygų – greičiausiai reikės arba patvirtinimo apie Covid-19 skiepus, arba Covid-19 testo tiek išvykstant, tiek atvykstant.

 

• Europos komisija jau patvirtino Europos Sąjungos (ES) šalių susitarimą dėl vadinamųjų „sveikatos pasų“ medicinos tikslais. Kaip jie bus pritaikomi kelionėse, kol kas nėra aišku.

 

• ES šalys sutarė dėl greitųjų Covid-19 testų atlikimo tvarkos oro uostuose. Graikijos oro uostai jau nuo pernai juos atlieka visiems atvykstantiems į šalį keleiviams. Lietuvos oro uostai rengiasi greituosius Covid-19 testus išvykstantiems ir atvykstantiems keleiviams atlikinėti nuo kovo mėnesio.

 

• Atsižvelgiant į Graikijos oficialių asmenų komunikaciją, darome išvadą, jog yra 95 proc. tikimybė, kad Kreta ir Graikija turizmo sezoną pradės nuo birželio 1 d., 85 proc. tikimybė – kad nuo gegužės 1 d., 50 proc. tikimybė – kad nuo balandžio 1 d. ar savaite anksčiau.

 

• Atsižvelgiant į nuolat besikeičiančią pandeminę situaciją, tiek MANO KRETA, tiek „Baltic Clipper“ rekomenduoja planuojantis atostogas per savo kelionės agentą, kuris valdo visą informaciją ir gali bet kurią akimirką padėti savo keliautojui.

 

• Planuojantis atostogas per MANO KRETĄ savo keliautojams suteikiame garantiją, kad sumokėtas avansas už pasirinktas paslaugas Kretoje bus pilnai grąžintas tuo atveju, jei kelionė bus atšaukta.

 

• Kelionių paketus į Kretą (skrydžiai + viešbutis + pervežimai iš/į oro uostą) siūlantys Lietuvos kelionių organizatoriai taiko itin lanksčias sąlygas išankstiniams kelionių užsakymams, prašydami minimalaus rezervacijos mokesčio – apie 50 Eur vienam asmeniui, suteikiant galimybę be jokių nuostolių atšaukti kelionę likus 21 dienai iki išvykimo.

 

• Keliones į Kretą geriausia planuotis iš anksto, nes yra didelė tikimybė, kad artėjant atostogų sezonui kelionės į Kretą tik brangs – tai lems ir didelė paklausa keliautojų iš kitų ES valstybių, ir puiki salos epidemiologinė situacija.

 

• Graikijos turizmo sektorius turi daugiausiai darbo patirties pandeminėmis sąlygomis, nes Graikija 2020-aisiais viena iš nedaugelio ES šalių įsiliedo poilsiautojus. Todėl Kreta ir Graikija šiemet bus viena patraukliausių atsotogų krypčių.

 

• Kretos ir Graikijos pandeminius rodiklius ir pandeminius apribojimus apžvelgiu čia: www.manokreta.lt/covid-19-kreta-graikija – nurodytame puslapyje informacija pastoviai atnaujinama.

KONTAKTAI kelionių užsakymams ir patarimams:
 

www.manokreta.lt/gidas-kretoje – čia rasite visus MANO KRETA kelionių vadovų kontaktus

www.bc.lt/kontaktai – čia rasite visus MANO KRETOS partnerių, kelionių agentūros „Baltic Clipper“ kontaktus


0 likes
Mano Kreta 2021-01-20 20:15:19

Ar jau galima planuotis atostogas Kretoje?

Kadangi šis klausimas per MANO KRETĄ mudu su Jurgita pasiekia vis dažniau, tiesiogiai iš Graikijos dalinuosi pastebėjimais nė kiek neabejodamas, kad šiuo metu jie padės padaryti atitinkamus sprendimus dėl pavasario ar vasaros atostogų Kretoje:

 

• Nuo sausio 18 d. Graikija pradeda karantino švelninimą – atsidaro pramoninių prekių parduotuvės, kirpyklos, grožio salonai ir pan., kai tuo pat metu kitose Europos šalyse karantinas griežtinamas. Graikija – viena kovos su pandemija lyderių Europoje: dviejų pastarųjų savaičių naujų Covid-19 atvejų rodiklis 100 tūkst. gyventojų Graikijoje – 82,12. Palyginimui: tas pats rodiklis Lietuvoje daugiau kaip dešimt kartų didesnis – 1004,84.

 

• Nepaisant karantino švelninimo, Graikijos vyriausybė kovoje su pandemijos iššūkiais nusiteikusi išlaikyti „žingsniu priekyje“ politiką, t.y. kai prabylama apie trečią, ketvirtą ar kitas pandemijos bangas, griežtai nurėžiama, kad bus daroma viskas, kad jų nebūtų.

 

• Todėl Graikijoje nepaisant švelninamo karantino šiuo metu išlieka gausybė ribojimų: ir dėl kaukių dėvėjimo – jos privalomos visose viešose vietose, ir dėl judėjimo – iš namų galima išeiti tik užpildžius judėjimo deklaraciją, nuo 22:00 iki 5:00 val. galioja komendanto valanda, be pateisinamos priežasties negalima keliauti iš apskrities į apskritį (Kreta padalinta į 4 apskritis, todėl šiuo metu neįmanoma laisvai keliauti po visą salą). Nuo sausio 18 d. bauda už karantino sąlygų nesilaikymą padidinta nuo 300 Eur iki 500 Eur.

 

• Graikija sėkmingai vykdo skiepijimo programą – joje gali dalyvauti visi norintys šalies gyventojai užpildydami atitinkamas formas Covid-19 skiepams skirtame portale https://emvolio.gov.gr. Planuojama, kad iki kovo pabaigos bus paskiepyti 2 mln., iki birželio pradžios – apie pusė gyventojų šalyje, kurioje gyvena apie 11 mln. žmonių. Jei bus gauta daugiau skiepų dozių, skiepijimo programa bus spartinama.

 

• Kalbėdamas apie turizmą Graikijos premjeras Kyriakos Mitsotakis išreiškė vyriausybės nusiteikimą, jog nuo birželio pradžios Graikija bus atvira poilsiautojams. Prognozuojama, kad šalis šiemet sulauks 60 proc. to poilsiautojų kiekio, kuris buvo 2019 metais. Palyginimui: 2020-aisiais Graikijoje apsilankė vos 23 proc. poilsiautojų lyginant su 2019 metais.

 

• Praeitą savaitę turizmo ministras Haris Teoharis patikino, kad skiepai nebus privalomi norint atvykti į šalį poilsiauti, tačiau bus kitų sąlygų, kurios priklausys nuo bendros pandeminės situacijos ir skiepijimo tempų. Sąlygos bus derinamos su Europos Sąjungos institucijomis, tarptautine oro transporto asociacija IATA, kitomis žinybomis.

 

• „Turizmo sezonas Graikijoje prasidės gegužės mėnesį, po Velykų,“ – įsitikinę Graikijos turizmo profesionalai. Tą parodė juos vienijančiose asociacijose atliktos apklausos. Šiemet ortodoksų Velykos Graikijoje ganėtinai vėlai – gegužės 2 d. Katalikų Velykos Lietuvoje – balandžio 4 d.

 

• Šiemet kovo 25 d. Graikija švęs savo Nepriklausomybės 200 metų jubiliejų. Į tai vis dažniau atkreipia dėmesį politikos apžvalgininkai sakydami, jog šalies vyriausybė visapusiškai stengsis, kad Graikija pasitiktų šventę aukštai pakelta galva. Todėl yra manančių, kad kovo 25-oji tuo pačiu gali tapti ta data, kai Graikija labiau atsivers keliautojams.

 

• Europos avialinijos sezoninių skrydžių grafikus į Graikijos kurortus, taip pat ir į Kretą yra suplanavusios nuo kovo pabaigos. Pavyzdžiui, „Ryanair“ tiesiogiai iš Vilniaus į Chaniją Kretoje planuoja skraidyti kiekvieną trečiadienį nuo kovo 31 d. – per www.ryanair.com jau galima įsigyti aviabilietus.

 

IŠVADA. Atsižvelgdamas į išvardintus faktus ir turimą patirtį (plius esu optimistas), sakyčiau, jog yra 95 proc. tikimybė, kad šiemet turizmo sezonas Kretoje ir visoje Graikijoje prasidės nuo birželio 1 d., 80 proc. tikimybė – kad po graikiškų Velykų, t.y. nuo gegužės pradžios, ir 50 proc. tikimybė – kad nuo kovo pabaigos.
 

Jeigu esate tokie patys optimistai ir manote, kad jau galima planuotis atostogas Kretoje, mudu su Jurgita mielai Jums padėsime – laukiame užklausų per www.manokreta.lt, el. paštu [email protected] ir feisbuko žinutėmis.


0 likes
Tips
Collected
95€
5€
10€
20€

or

amount
Tip - 0€
Goals
5 / 100 monthly subscribers
Pradėkime nuo šimto Kretos gerbėjų ;)