Prel. dr. Feliksas Bartkus, kan. dr. Pijus Aleksa, Dievas ir žmogus. Tradicinis lietuviškas katalikų katekizmas. 692 p., kietas įrišimas.
Didžiausias išsamus „ikivatikaninis“ katekizmas lietuvių kalba su abėcėline vardų rodykle. Pirmą kartą išspausdintas Romoje 1952 m.
Veikalą bendromis pastangomis ruošė du Vilkaviškio kunigų seminarijos profesoriai: prel. dr. Feliksas Bartkus ir kan. dr. Pijus Aleksa, kartu su daugeliu kitų tautiečių patekę tremtin. Katekizmas nėra sudėtingas − jis buvo skirtas ne dvasininkams, o pasauliečiams religijos mokytojams; dėl skaidraus turinio, paprastos ir suprantamos kalbos jį lengva skaityti.
Šis tikėjimo vadovas apima ne tik daugelį religinio gyvenimo aspektų, bet ir nemažai šiuolaikinių dorovinių problemų, todėl jis nepaprastai aktualus ir šiandien. Tai žmogaus vadovas į Dievą ir į tikrąją laimę.
Šv. Liudvikas Grinjonas de Monforas, Auksinė knyga. 328 p, kietas įrišimas.
Tai tėvų monfortiečių sudarytas trijų pagrindinių šios kongregacijos įkūrėjo šv. Liudviko de Monforo veikalų rinkinys su skaitinių ir maldų priedu besiruošiantiems tobulam pasiaukojimui Jėzui per Mariją. Vieno žymiausių prancūzų dvasingumo mokyklos atstovų šv. Liudviko knygos „Traktatas apie tikrąjį pamaldumą Šventajai Mergelei“, „Marijos paslaptis“ ir „Aplinkraštis kryžiaus draugams“ laikomos katalikų dvasinės literatūros klasika. Šventojo siūlomas tobulas pasiaukojimas Jėzui per Mariją yra popiežių rekomenduotas būdas atnaujinti religinį gyvenimą ir sustiprinti pamaldumą Švč. Mergelei Marijai.
Stebuklingasis medalikėlis - Dangiškosios Motinos dovana.
Milijonai vadinamųjų „Stebuklingųjų medalikėlių“ yra platinami visame pasaulyje. Šis medalikėlis teisėtai nešioja savo garsų vardą. Jis nėra žmonių išradimas, bet Dangiškosios Motinos dovana pasauliui šiais sunkiais laikais.
Tai įvyko 1830 m. lapkričio 27 dieną. Švč. Mergelė Marija apsireiškė Kotrynai Laburė (Catherine Labouré, 1947m. liepos 27 d. paskelbtai šventąja) – naujokei Šv. Vincento Pauliečio seserų kongregacijos generaliniuose namuose Paryžiuje. Šio apsireiškimo metu Tyriausioji Mergelė stovėjo ant žemės rutulio. Po Jos kojomis rangėsi žaltys. Rankose Marija laikė kitą – mažesnį, auksinį rutulį. Dievo Motina išskleidė ir nuleido rankas. Ant pirštų Ji mūvėjo nuostabius žiedus, papuoštus vienas už kitą gražesniais brangakmeniais, iš kurių sklido spinduliai iki pat žemės. Tačiau iš kai kurių brangakmenių spinduliai nesklido. Švč. M. Marija pasakė: „Šis rutulys, kurį tu matai, vaizduoja visą pasaulį, ypač Prancūziją, bet ir kiekvieną žmogų atskirai.
Spinduliai yra ženklas, reiškiantis malones, kurias aš teikiu jų prašantiems. Brangakmeniai, iš kurių spinduliai nesklinda, yra malonės, kurių žmonės neprašo dėl savo apsileidimo.“ Regėjimas pasikeitė. Švč. Mergelę apsupo ovaliniai rėmai, ant kurių auksinėmis raidėmis buvo įrašyti žodžiai: „O Marija, be gimtosios nuodėmės pradėtoji, melski už mus, kurie šaukiamės Tavo pagalbos.“
Dievo Motina išlaikė savo pažadą: „Visi, kurie nešios šį medalikėlį, gaus didelių malonių.“ Jau pirmaisiais metais įvyko daugybė stebinančių atsivertimų, ligonių išgijimų. Daugelis sulaukė pagalbos pašaukimo, šeimos ir sielovados sunkumuose bei visuose kūno ir sielos reikaluose. Todėl liaudyje medalikėliui prigijo „Stebukladario“ arba „Stebuklingojo“ medalikėlio vardas.
Sidabro spalvos iš specialaus lydinio, su lietuvišku užrašu, 21 mm ilgio.
Šv. Alfonsas Liguoris, Marijos Šlovė. - 620 p., kietas įrišimas.
Šv. Alfonsas Liguoris (1696–1787) – vienas iš garsiausių ir populiariausių katalikų dvasinių rašytojų, redemptoristų ordino įkūrėjas. Parašė net 127 veikalų moralinės ir dvasinės teologijos temomis, jie sulaukė 21500 laidų ir vertimų į 72 kalbas.
Šv. Alfonso asketiniai-mistiniai raštai (tokie kaip „Marijos šlovė“) buvo tikra provokacija racionalistiniame Apšvietos amžiuje. Alfonsas buvo išsilavinęs teisininkas, eruditas teologas, tačiau savo gyvenimą pašventė mažutėliams. Jo prozinių veikalų kalba paprasta, čia nerasime puošnios retorikos, literatūrinių pretenzijų, nes jie skirti liaudžiai ir liaudies misionieriams kunigams kaip pamokslų medžiaga.
„Marijos šlovė“ – žymiausias šventojo mariologinis veikalas ir apskritai vienas garsiausių visame pasaulyje šia tema. Joje remiantis daugybe citatų iš Bažnyčios tėvų ir mokytojų raštų suprantama kalba išdėstomas katalikų mokymas apie Dievo Motiną, paaiškinama svarbiausių jos švenčių ir gyvenimo įvykių prasmė.
Kun. Stephan Dosenbach SJ, „Šventasis Juozapas: mąstymai ir maldos pagal Evangelijų tekstus“. - 91 p., minkštas viršelis.
Ši kun. Stephano Dosenbacho SJ knyga – išsamiausias lietuvių kalba išleistas maldynas, skirtas pamaldumui šv. Juozapui. Joje pateikiamas trisdešimt vienas mąstymas apie šv. Juozapo dorybes pagal Evangelijų tekstus kartu su maldomis, taip pat Novena šv. Juozapui ir kitos įvairios maldos šiam šventajam.
Vysk. Juozas Matulaitis pratarmėje rašo: „Ši knygelė - tai pagalba žmonėms, nenorintiems likti kaip ištuštėję indai, bet kaip darbščiosios bitelės kasdien trokštantiems gauti to dvasinio nektaro, kuris sustiprintų, praturtintų ir pagilintų dvasinį gyvenimą. Daugelio šventųjų liudijimu, šv. Juozapas yra didis užtarėjas pas Dievą įvairiuose reikaluose. [...] Ši maldų ir mąstymų knygelė tebus raktas, su šv. Juozapo pagalba atrakinantis Viešpaties malonių iždą, kad mus paliestų Dievo malonės spindulėlis.“
Pirmasis kun. Stephano Dosenbacho (1822–1894) vokiečių kalba parašytos knygos vertimas į lietuvių kalbą pasirodė 1934 m. 2011 m. knygos naują leidimą parengė leidykla „Savastis“. 2021 m., popiežiui Pranciškui paskelbus šiuos metus Šventojo Juozapo metais, atspausdintas papildomas knygos tiražas, siekiant paskatinti pamaldumą šiam didžiam šventajam, visuotinės Bažnyčios Globėjui.
Laiškai karžygiams: katalikiški skaitymai vaikams. - 274 p., minkštas įrišimas.
„Laiškai karžygiams“ – tai 1934–1935 metais Lietuvos kunigų seminarijų klierikų laiškai vaikams, skatinantys vaikus mylėti Dievą, artimą ir Tėvynę. Sušiuolaikinta kalba perleistuose, tačiau tarpukario Lietuvos dvasios kupinuose laiškuose siekiama vaikams paprastai, bet ne lėkštai perteikti amžinąsias tiesas ir tokiu būdu ugdyti brandžias, Bažnyčios ir savo tautos tradicijas pažįstančias asmenybes. Knyga papuošta spalvingomis dailininko Jurgio Jonaičio iliustracijomis, kurios padeda geriau įsijausti į pasakojamas istorijas. „Laiškai karžygiams“ atstoja vaikams skaitomas pasakas ir yra puiki priemonė katalikams tėvams auklėjant vaikus, taip pat tinkama dovana krikšto vaikams ar anūkams, ypač Pirmosios Komunijos priėmimo proga.
Tarpukariu trijų Lietuvos kunigų seminarijų klierikams kilo idėja užmegzti gyvą bendravimą laiškais su Eucharistijos Karžygių organizacijai priklausiusiais vaikais. Vaikai rašė laiškus jauniesiems seminaristams, o šie savo ruožtu atsakė gražių pasakojimų ir pamokymų kupinais laiškais, kurie ir surinkti šioje knygoje.
Knyga padalinta į tris dalis: pirmoji dalis, rašyta Kauno klierikų, skirta spalio mėnesiui, kuris laikomas Šventojo Rožančiaus mėnesiu. Antroji dalis, kurią rašė Telšių seminaristai, skirta gegužės – Švenčiausiosios Mergelės Marijos – mėnesiui, kuomet Lietuvoje vyksta gražiosios gegužinės pamaldos. Galiausiai, trečiojoje, Vilkaviškio seminarijos auklėtinių, dalyje švenčiamas birželio mėnuo, skirtas Švenčiausiajai Jėzaus Širdžiai ir birželinėms pamaldoms. Pasitelkdami gražias istorijas ir pamokančius pavyzdžius, būsimieji kunigai ragina jaunimą ugdytis dorybes ir drąsą šiuolaikiniame pasaulyje išpažinti tiesą.
Manome, kad mūsų dienomis trūksta to, ką galima pavadinti brandžiomis knygomis vaikams. Pasakojimai vaikams tampa vis paviršutiniškesni ir vengia liesti svarbiausius žmogaus gyvenimo klausimus: gėrį ir blogį, amžinybę, pasiaukojimą, savo ydų nugalėjimą. Knyga „Laiškai karžygiams“ kupina tarpukario Lietuvai būdingo tiesumo, entuziazmo ir ryžto, joje siekiama vaikams paprastai, bet ne lėkštai perteikti amžinąsias tiesas ir tokiu būdu ugdyti brandžias, Bažnyčios ir savo tautos tradicijas pažįstančias, stiprų identitetą turinčias asmenybes.
Knygos turinį galite peržiūrėti šioje nuorodoje: TURINYS
Wondersomefull Quest yra katalikiška nuotykių knyga vaikams, kurioje pasakojama istorija apie trijų vaikų nuotykius bandant pasiekti Auksinį miestą. Kelionės metu vaikai turi nugalėti priešus - išorinius ir vidinius - bei ištverti daugybę sunkumų, kurių metu išmoksta svarbiausias gyvenimo pamokas.
Knygos puslapius puošia nuostabios dailininko iliustracijos.
Knyga anglų kalba.
Turinį galite peržvelgti čia.
Félix Sardà y Salvany, Liberalizmas yra nuodėmė. – 178 p., kietas įrišimas.
Kodėl mūsų dienomis net katalikai nevengia vadintis liberalais, nors liberalizmas taip stipriai ir atvirai prieštarauja katalikybei? To knygoje „Liberalizmas yra nuodėmė“ klausia ispanas kunigas Félixas Sardà y Salvany. Jo teigimu, tai tiesos ir išganymo klausimas. Nėra tokio dalyko kaip liberalus katalikas; priešingybės negali būti suderinamos.
1886 m. garsus ispanų rašytojas, žurnalistas ir kunigas Félixas Sardà y Salvany parašė veikalą „Liberalizmas yra nuodėmė“ (isp. El Liberalismo es Pecado), kuris sukėlė didelį Ispanijos liberalų pasipiktinimą ir iššaukė diskusijas katalikų tarpe, kaip jie turėtų vertinti liberalizmą. Liberalus vietos vyskupas net organizavo atsakomąją knygą, kurioje įrodinėta, kad kun. Salvany knygos mintys prieštarauja katalikų mokymui. Abi knygos išsiųstos į Romą, prašant Bažnyčios vyresnybės įtraukti kun. Salvany knygą į draudžiamų katalikams skaityti knygų sąrašą, tačiau gautas priešingas atsakymas. Knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ nurodyta pavyzdžiu visiems katalikams, kaip reikia vertinti liberalizmą ir paskatinta kuo plačiau ją skleisti.
Mūsų dienomis, sparčiai populiarėjant siekiams suderinti katalikybę ir liberalizmą, vis daugiau visuomenėje populiarių politikų ir dvasininkų save laikant „liberaliais katalikais“, knyga „Liberalizmas yra nuodėmė“ yra kaip niekada aktuali. Knygoje Katalikų Bažnyčios mokymo šviesoje analizuojamas „liberaliosios katalikybės“ reiškinys, sistemingai išaiškinama liberalizmo esmė, pagrindinės nuostatos ir jų santykis su katalikybe, atskleidžiamos mūsų dienų visuomenę kamuojančių moralinių problemų šaknys.
Mes palaikome Katalikų Bažnyčios Tradiciją – ne tik tradicinę liturgiją, bet ir doktriną, katalikiškų principų laikymąsi kasdieniame gyvenime ir klasikinį mąstymą.
Mūsų veikimo kryptys:
– puoselėti ir skleisti žinią apie tradicinę liturgiją bei skatinti tradicinį katalikišką pamaldumą, priešintis vis radikalesniems liturgijos iškraipymams;
– sugrąžinti domėjimąsi tikru Katalikų Bažnyčios mokymu ir priešintis pastangoms katalikų doktriną palenkti šio pasaulio užgaidoms;
– ugdyti katalikišką kultūrą ir moralę visuomeniniame bei šeimos gyvenime ir priešintis visuomenės tvarką ir šeimą griaunančioms ideologijoms.
Mūsų veikimo metodai:
- tinklapis Katalikutradicija.lt, kurio veiklai renkame paramą šiame Contribee puslapyje. Mūsų rėmėjų dosnumo dėka pirmuoju paramos rinkimo etapu mums pavyko surinkti 400 eurų kasmėnesinę paramą, kuri leido 2021 m. spalio 18 d. pradėti tinklapio veiklą. Pradėję antrąjį paramos rinkimo etapą, siekiame surinkti finansinę paramą, kuri leistų padidinti prie tinklapio dirbančių žmonių skaičių ir reikšmingai pagausinti reguliaraus turinio jame kiekį, taip pat skirti lėšų tinklapio ir jo turinio reklamai socialiniuose tinkluose.
– jau nuo 2016 m. aktyviai veikiam Facebook paskyroje Katalikų Tradicija, kur užtikrinę reguliarų katalikišką turinį surinkom gausų sekėjų skaičių;
– Youtube kanale skelbiame lietuviškai subtitruotas grigališkojo choralo ir kitas tradicines katalikiškas giesmes, katalikiškus vaizdo įrašus ir filmus;
– prisidedam prie katalikiškų leidinių leidybos, platiname šiuos leidinius kasmetinėje Knygų mugėje, didžiuosiuose atlaiduose;
– organizuojam paskaitas, maldos akcijas ir protestus. Paskutinės mūsų organizuotos akcijos: Atsilyginimo Rožančius prie Vilniaus arkikatedros LGBT eitynių metu, Laiškas vyskupams dėl šv. Komunijos dalijimo į rankas atšaukimo ir Peticija Danske bankui dėl katalikybę žeidžiančios reklamos.
Tinklapyje Katalikutradicija.lt rasite:
– aktualijas iš Katalikų Bažnyčios gyvenimo ir jų komentarus;
– kokybiškus lietuvių ir užsienio autorių straipsnius Bažnyčios mokymo, liturgijos, pamaldumo, istorijos, visuomenės ir šeimos moralės, kultūros temomis;
– tradiciniu Bažnyčios mokymu paremtus kunigų pamokslus ir katechezes;
– Bažnyčios tėvų ir žymių katalikų dvasinių rašytojų veikalų ištraukas;
– tradicinių šv. Mišių liturginį kalendorių ir informaciją apie Lietuvoje aukojamų tradicinių šv. Mišių vietas ir laikus.
read morePost can only be seen by subscribers.
Subscribe2025-01-06 09:45
Tiers that have access: Staigmenos + Mišios + knygos po 2 mėn., Staigmenos + Mišios + knygos iškart, Dvi staigmenos, Staigmenos + Mišios + knygos po 5 mėn.
2025-01-05 09:47
Post can only be seen by subscribers.
Subscribe2025-01-05 09:31
Post can only be seen by subscribers.
Subscribe2025-01-04 06:55
Post can only be seen by subscribers.
Subscribe2025-01-03 10:43
Post can only be seen by subscribers.
Subscribe2025-01-02 16:33