fb
www.contribee.com

Ilzė

Naujausias mano kūrinys: https://www.ilzes-dirbtuves.lt/svajoniu-zeme/

Contribees

Per month

You can not support because this creator does not have any posts!

About me

Skaitytojų pageidavimu, kuriu alternatyvią paskyrą tiems, kurie nori palikti “arbatos” už mano tekstus, tačiau nenori likti Patreon.

*****

Jau dešimtus metus, nuo pat 2013-ųjų, primenu žmonėms svajoti, grynintis norus ir keltis tikslus - savo kūrybinio ugdymo dirbtuvėse. Ir pati pildau vieną didžiausių savo gyvenimo svajonių: jau penktus metus kuriu laukinės Gamtos "ūkį", kuriame netrikdomi karaliauja stirnos ir zuikiai, žalčiai ir ežiai, šernai ir lapės, bebrai ir briedžiai. 

Nuo 2018-ųjų vasaros Aukštaitijoje hektarą po hektaro išpirkinėju žemes, kurias saugau nuo statybų, ūkinės ir kitokios agresyvios žmogaus veiklos: kirtimų, arimų, tręšimų, purškimų, trinkelių ir medžiotojų namelių. 

Savo tekstais iš šio beprotiško "ūkio" siekiu priminti, kad Gamtai reikalingi ne tik miškai, bet ir natūralios pievos, pelkaitės, šaltinynai, "netvarkomi" miškeliai ir (trinkelizuotose Lietuvos miestuose taip nekenčiami) "šabakštynai" - krūmynai, tampantys namais begalei gyvasties.

Drauge su manimi (net ir pandemijos metais, tiesiog skaitydami mano tekstus) skaitytojai rudenį dalyvauja sodinant kelis tūkstančius tulpių, narcizų ir hiacintų svogūnėlių, žiemą brenda sniegu iki kelių, pavasarį kelia į medžius dešimtis inkilų, vasarą maudosi bebrų užkariautame tvenkiny, klausosi į Raudonąją knygą įrašytų raudonpilvių kūmučių kukavimo, tykina žvėrių takais, kylančiame rūke klausosi, kaip tamsoje iš ežero vandenį laka briedis, ir skaičiuoja krentančias žvaigždes.

Toks mano ir laukinių gyvūnų "ūkis" dar 2020-ųjų pavasarį viršijo 4 hektarus, o 2021-ųjų pavasarį jo teritoriją padidinau dusyk: tai jau daugiau nei 8 hektarai, palikti klestėti pačiai Gamtai.

Kadangi vis sulaukdavau skaitytojų žinučių, kad jie norėtų prisidėti prie tokios mano veiklos, savo Patreon ir Contribee paskyras dedikuoju išskirtinai tokiam tikslui: visa čia skaitytojų palikta "arbata" bus naudojama laukinės gamtos teritorijoms plėsti, prižiūrėti ir saugoti.

AČIŪ!

Daugiau apie mano idėją, jos gimimą ir augimą galite paskaityti čia:
https://www.ilzes-dirbtuves.lt/svajoniu-zeme/