fb
www.contribee.com

Gėlių Upės Ūkis

Istorijos iš skinamų gėlių ūkio gyvenimo ir ne tik

Contribees

Per month

Collected
5 €
10 €
20 €
Enter amount
Choose amount

About me

Mano vardas Angelina, mano vyras – Dainius ir vieno hektaro plote mes esame įkūrę skinamų gėlių ūkį Gėlių Upė. Skiriamės nuo kitų ūkių tuo, kad auginame gėles skynimui ir viską pradėjome nuo apvalaus nulio.


Mano ir vyro profesija niekada nebuvo susijusi su gėlėmis. Kaip ir dauguma žmonių baigėm mokslus, įsidarbinom darbuose ir dirbom tol, kol supratom, kad reikia šiek tiek daugiau. Daugiau laisvės, daugiau meilės vienas kitam, daugiau oro (tiesiogine prasme).
Todėl nauja pradžia prasidėjo tuomet, kai 2012 metais palikome miestą ir atsikraustėme gyventi į kaimą, į buvusią seną sodybą su dešimt hektarų ploto . Čia gimė dvi nuostabios dukros, o šalia ir mintys, kaip norime toliau gyventi. Kadangi atsikraustėme į praktiškai tuščią sodybą su keliomis senovinėmis obelimis, jazminu ir alyvomis, norėjosi daugiau žiedų, daugiau jaukumo, daugiau jausmo aplink. Taip aplink namus įsikūrė gėlynai, o dideliame kieme pabiro medeliai ir krūmeliai. Nusprendėme, kad savo sodyboje norisi tęstinio laukinės gamtos ir pievos įspūdžio, nes būtent tai aplink ir supo.


Kadangi su vyru iš prigimties esam vietoje nenustygstantys žmonės, kuriems reikia kūrybos ir naujų žinių sėmimosi, pasinėrėm į veiklas, kurios traukė nuo vaikystės. Ir patvirtinome tą liaudišką tiesą, kad po velniais, mes kilę nuo žagrės! Apjungus vyro norą viską meistrauti ir manąjį – auginti gėles ir sužinoti absoliučiai viską apie tai, gimė gėlių ūkis. Na ne tik jis, bet čia jau kitos istorijos. Skintos gėlės mane sužavėjo dar ir dėl to, kad tai bene vienintelė ūkio šaka, kuri teikia tiek daug džiaugsmo ir susižavėjimo akims bei kitiems žmonėms. Panardinti nosį bijūnuose ar rožėse – ar gali būti geresnė motyvacija? Bent taip atrodė iš pradžių.. O juk tai kuo tikriausias žemės ūkis, kur gamta diktuoja savo sąlygas.


Ką auginame? Tai dažnas klausimas, kurį išgirstu.
Pradedu vardinti nuo gėlių, kurios yra žinomos – jurginai, bijūnai, rožės. Visi kiti pavadinimai..pvz, dantikrapštis, gaivenis.. ech, vardinti nustoju, nes žmonės pradeda keistai šnairuoti o jei paminiu morkas.. o tai jūs ir daržoves auginant! Na ne, tiesiog jų žiedynai dekoratyvūs, nematėte? Taigi, devynios galybės augalų, kuriuos  asortimente stengiamės siaurinti ir išrinkti tas, kurios yra unikalios, senovinės, kvepiančios, arba atvirkščiai – naujoviškos sensacijos. Kiekvienais metais išnarstome geriausius pasaulio sėklų katalogus ir nebijome auginti tai, kas nauja ir lygiuotis į kitus panašius augintojus pasaulyje. Nes juk dėl to ir esame čia, kur esame. Dėl savo, o gal ir vaikų svajonių.


Kodėl auginame? Todėl, kad ką tik nuskintos gėlės gali ir turi varžytis su atvežtinėmis. Ir tai dar viena galimybė kurtis kaime, kur mes norėjome visada gyventi. Taip, mes neturim robotų, ar pigiai apmokamos darbo jėgos, tačiau turime laisvę keisti savo asortimentą greitai, įsiklausyti į klientų pageidavimus dar prieš sodinant, ir pristatyti gėles greitai, ir jas pristatyti kokybiškas. Ir be to, tai daryti gamtoje ir su gamta. Tai daryti nėra lengva ir dėl to mes mylim visus, kurie į mus kreipiasi gėlių, taip paremdami mūsų idėją ir mūsų smulkų šeimos ūkį.


Bendradarbiaujame su floristais ir stengiamės dalintis savo istorija, taip tikiu, įkvėpdami kitus. Esu dėkinga tiems, kurie mums rašo, tik nedėkinga sau, kad negaliu duoti auksinio patarimo, kaip pradėti panašų ūkį ir padaryti jį sėkmingu. Nes kiekvienas kelias yra labai skirtingas, o juo einantis taip pat. O mes vis dar juo einame, klystame, pasukame keliukais ir juos sujungiame. Taigi dar ir lengvai pamišusiu reikia būti!

Čia dalinsiuosi viskuo!


Newest - oldest