Membership tiers
Palaikau idėją! 5.00€ per month
Subscribe
Palaikau darbus! 7.00€ per month
Subscribe
Prisidedu prie pokyčio! 21.00€ per month
Subscribe
About me

Įkūrėme šią organizaciją siekdami skleisti žinias apie būtiną skaitmeninio pasaulio valdymo pusę, kad internetas taptų saugesne vieta visiems, ypač vaikams ir jaunimui. Taip atsirado svetainė www.e-etika.lt, Facebook puslapis ir tėvų grupė „Vaikas įniko į telefoną“, kaip pirmoji pagalba tėvams.

 

JŪSŲ PARAMA PADĖS mums veikti!  Dalytis naujienomis, organizuoti mokymus tėvams, mokytojams ir moksleiviams, parengti svetainėje specialias dalis, skirtas būtent jaunimui ir vaikams. 

 

Svetainėje www.e-etika.lt rasite mokslu grįstos informacijos ir patarimų apie tai, kada ir koks naudojimasis technologijomis yra naudingas, o kada – gali kelti grėsmę sveikatai, saugumui ar reputacijai.  Čia rasite ir naujausių tyrimų, ir ekspertų nuomonių ar įrankių, kurie gali padėti valdyti situaciją dėl išmaniųjų įrenginių naudojimo jūsų mokykloje ar namuose. Kartais reikia visai nedaug, bet pirmiausia - žinoti. 

 

Ačiū už Jūsų palaikymą!

Posts
Skaitmeninės etikos centras 2021-01-28 17:24

Praktinės gairės dėl interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo

Drauge su „Paramos vaikams centro“ psichologais nemokamai parengėme Praktines išmaniųjų įrenginių ir interneto naudojimo gaires mokykloms ir šeimoms,   kurios visas šalies mokyklas pasiekė 2020 m. rugsėjį.

 

Gairės yra skirtos padėti mokyklose diegti interneto ir išmaniųjų įrenginių naudojimo kultūrą. 

 

Skaitmeninė higiena – šiandienos aktualija. Aiški ir visiems bendruomenės nariams suprantama ugdymo įstaigos pozicija interneto ir išmaniųjų įrenginių  naudojimo bei rizikų prevencijos klausimu yra pamatas kuriant skaitmeninę gerovę ir užtikrinant sėkmingą ugdymo procesą.

 

Gairės – įrankis mokykloms sukurti savo tvarką. Mokyklų vaidmuo ne tik formuojant tinkamus interneto ir išmaniųjų naudojimo įgūdžius ir rūpinantis rizikų prevencija, bet ir edukuojant šeimas yra itin svarbus. 

 

Pirmoji gairių dalis skirta apsibrėžti išmaniųjų naudojimo taisykles mokykloje, antra – mokyklos patarimai tėvams ar globėjams, kokias taisykles taikyti namuose: taip mokyklos užtikrins technologijų naudojimo kultūros diegimo tąsą ir padės šeimose ugdyti sveiką, saugų ir atsakingą naudojimąsi skaitmeniniais įrenginiais. Trečioji dalis gairėse – rekomendacijos, kokie ugdymo įstaigos sprendimai gali prisidėti prie nuotolinio mokymosi sėkmės.  

 

Gairėse taip pat pridedami priedai – konkrečių patarimų, taisyklių pavyzdžiai, kuriais vadovaudamasi kiekviena mokykla gali sukurti savas taisykles, atitinkančias būtent jos bendruomenės poreikius.

 

P a r s i s i ų s t i    g a i r e s 

 

Plačiau: https://e-etika.lt/parengtos-praktines-gaires-del-interneto-ir-ismaniuju-irenginiu-naudojimo-mokyklose-ir-seimose/ 


1 likes
Skaitmeninės etikos centras 2021-01-28 17:03


„Skaitmeninis pasaulis: aš valdau = aš laimiu“

Ši pamoka buvo didžiausios Lietuvoje nuotolinės pamokos „Mokonomika“ dalis, joje dalyvavo 225 tūkst. dalyvių. Vyresniųjų klasių moksleiviams skirtos Skaitmeninės etikos centro (SEC) pamokos  esmė – suprasti savo galias, kurias pasitelkus imsime geriau jaustis su technologijomis.  Jei tema aktuali,  pasikvieskite Skaitmeninės etikos centrą į savo mokyklą – plačiau apie SEC mokymus – čia

 

Visų „Mokonomikos“ pranešėjų pamokų įrašus rasite čia.

 

Atsiliepimai apie SEC pamoką: 

 

„Manau, tokia pamoka buvo būtina, nes šitoje pamokoje galėjau atpažinti ir suprasti save. Jau kurį laiką jaučiu, kad esu socialinių tinklų auka. Su tuo stengiuosi kovoti. Noriu tikėti, kad išgirsti patarimai padės ne tik man, bet ir kitiems jauniems (o gal ir ne tik) žmonėms įveikti šią priklausomybę.“ 

Tai Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos moksleivio Martyno žodžiai, kuriais savo „Facebook“ paskyroje pasidalino gimnazija. Čia pat ir devintoko Alberto mintys: „(…) Sužinojau keletą būdų, kaip išsigydyti priklausomybę nuo išmaniųjų telefonų ir interneto naršymo. Taip pat buvo šiek tiek neįtikėtina išgirsti, jog ši priklausomybė gali sukelti depresiją…“

 


1 likes
Tips
Collected
0€
5€
10€
20€

or

amount
Tip - 0€