fb
www.contribee.com

Rankų šešėlių teatras "Budrugana Lietuva"

Profesionalus rankų šešėlių teatras Lietuvoje.

Contribees

Per month

Collected
5 €
10 €
20 €
Enter amount
Choose amount

About me

Rankų šešėlių teatras ,,Budrugana Lietuva’’ – tai profesionalių aktorių trupė suburta rašytojo, režisieriaus Vytauto V. Landsbergio 2014 metais.

Nuo 2015m. iki 2017m.- teatro aktoriai stažavosi Sakartvele, Tbilisyje, kur įgijo unikalią rankų šešėlių teatro techniką.  Ši itin retai teatro scenoje naudojama technika gyvuoja Sakartvele, nuo 1982 metų, vieninteliame pasaulyje, rankų šešėlių teatre „Budrugana Gagra“. Teatro režisierius, pradininkas, bei įkūrėjas, žymus Sakartvelo kino ir teatro aktorius, prof. Gela Kandelaki

2017m. gegužės 27 dieną ,,Budrugana Lietuva“ pristatė savo pirmąją rankų šešėlių teatro spektaklio ,,Keturi metų laikai“ premjerą Valstybiniame Šota Rustavelio teatre (rež. Gela Kandelaki). Šią dieną aktoriai oficialiai pasirašė sutartį su „Budrugana Gagra“ teatru. Sutartis leido oficialiai įkurti rankų šešėlių teatrą Lietuvoje ir perimti bei tęsti šią unikalią tradiciją Lietuvoje, lietuviškąjį teatrą pavadinant „Budrugana Lietuva“ vardu.

2018 metais aktoriai kartu su ,,Atvirto rato‘‘ režisieriumi Justu Terteliu pristatė šešėlinių improvizacijų spektaklį visai šeimai ,,Obuolių pasakos“, pagal raštytojo V.V.Landsbergio knygą ,,Obuolių pasakos“.

2019 metų vasarą aktoriai įkūrė savo teatro stovyklą ,,Išlaisvink šešėlį“ vaikams ir paaugliams. Atvykę stovyklautojai susipažįsta ne tik su vaidybos pagrindais, bet ir mokosi rankų šešėlių teatro technikos, ją tobulina ir kuria spektaklius.

2019 metais teatro aktorės Eglė Agota Matulytė ir Adelina Skalandytė įkūrė – vaikų teatro studiją ,,Budrugana Lietuva“, kurioje vaikai kiekvieną savaitę mokosi vaidybos, improvizacijos, scenos kalbos, bei rankų šešėlių technikos.

2020  metais aktoriai kartu su kompozitoriumi Vytautu Leistrumu ir režisieriumi Šarūnu Dateniu pristatė elektroninės muzikos ir rankų šešėlių teatro sintezę ,,Umbra“. Sintezė gimė vedina kūrėjų ekspermentinių ieškojimų ir noro šešėlių teatrą praturtinti, pagyvinti, jog jis būtų netikėtas ir laužytų nusistovėjusius stereotipus apie šešėlių teatrą, bei būtų patrauklus ne tik vaikams, bet ir šiuolaikiniam jaunimui.


Newest - oldest