fb
www.contribee.com

Art Deko Fronto dienoraštis

Tai rezistencinis judėjimas už Art Deko vilos išsaugojimą Perkūno alėjoje ir už Žaliakalnio bei Kauno architektūrinę tapatybę. Priekyje - architektas Audrys Karalius.

Contribees

Per month

Collected
5 €
25 €
50 €
Enter amount
Choose amount

About me

Architektūra - yra miesto genas. Nukirtus istorinę architektūros šaknį, miestas tampa plokščias. Ir galiausiai išsivaikšto…

Kauno esmė, Kauno genetika, Kauno kraujo grupė - Tarpukario architektūra. Būtent ši “Optimizmo Architektūra” UNESCO koridoriais keliauja į Pasaulinį Paveldo Sąrašą. Tai reiškia, kad Kauno Tarpukario architektūra atitinka aukščiausius pasaulinius standartus. Ar mes patys suvokiame Tai. Vieni - taip. Kiti, deja, ne.

Kai 2020 spalį brutualiausiu būdu Kauno Žaliakalnyje buvo nelegaliai pradėta griauti Lietuvos kariuomenės kūrėjo, savanorio Petro Rusecko Art Deko vila, žmonės sukilo. Ketvirtąją Art Deko fronto dieną, spalio 17-tą, prisidengus šeštadieniu ir valstybės instancijų pasyvumu, bandyta forsuoti griovimo darbus, tačiau prie vilos suskubus žmonėms, plikomis rankomis pavyko sustabdyti vandalų techniką. Netrukus buvo žaibiškai surašyta 200 parašų Peticija dėl paveldo objekto Perkūno al.11 išsaugojimo, tačiau… Prokuratūra ją atmetė. Vietoj to iškelta baudžiamoji byla pasipriešinimo aktyvistui architektui Audriui Karaliui, kuri tęsiasi jau antri metai...

Per pusantrų metų Art Deko Karo susikaupusi dokumentinė medžiaga, mintys bei įžvalgos po truputį gula į knygą “ART DEKO FRONTAS: budinčio užrašai”. 

Tapk Kauno genu. Stiprink miesto laikyseną ir orumą…!


Newest - oldest