fb
www.contribee.com

Olga Skremetova

3

Contribees

45 €

Per month
Paramos gavėjas
Olga Skremetova
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
4
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Žytomyre
Atvyko į Lietuvą
2022 m. rugpjūčio mėn.

Pо karo pradžios ir pirmos sparnuotosios raketos atskriejimo į Olgos namus, ji su vaikais iškart išvyko iš Ukrainos ir šiuo metu gyvena Lietuvoje. Mama negali dirbti, nes augina tris vaikus, o jauniausias sūnus Oleksandras (6 m.) reikalauja ypač daug dėmesio. Vaikas turi emocijų ir valios neišsivystymą bei gyvybinės veiklos sutrikimą. Taip pat pirmo lygio bendrą kalbos neišsivystymą bei storosios žarnos vystymosi ligą.

Nuo kovo iki liepos šeima buvo apsistojusi Lenkijoje. Į Lietuvą atvyko rugpjūtį. Persikelti teko prispaudus aplinkybėms. Gyvenimo sąlygos Lenkijoje buvo labai prastos, vaikai dažnai sirgo. O čia Lietuvos Raudonojo Kryžiaus dėka šeima gyvena kur kas geresnėmis sąlygomis ir nemokamai. Gaila, tik kambarys labai mažas.

Olga viena augina tris vaikus. Vyriausiai dukrai yra 14 m., viduriniam sūnui 10 m., o jauniausiam, kuris turi negalią nuo gimimo, – 6 m. Visi eina į mokyklą. Žinoma, išleisti juos į ugdymo įstaigą labai sunku, juk, šiaip ar taip, namai liko toli, o čia tenka verstis be darbo ir savo būsto.

Nepaisant sunkumų, Olga visos savo šeimos vardu labai dėkoja visiems be išimties, kurie atvykus padėjo ir palaikė. Ši pagalba yra neįkainojama. Žinoma, prisipažinti, kad gyventi nelengva, ir prašyti pagalbos yra be galo sunku, tačiau šeima tikisi geriausio. To Olga linki ne tik savo, bet ir visoms geranoriškoms lietuvių šeimoms: „Ačiū visiems Jums už širdies šilumą. Mes tai be galo vertiname. Iš visos širdies linkime Jums geros sveikatos. Ir – ne mažiau svarbu – kad niekada niekas neatimtų Jūsų ramaus dangaus virš galvos.“