fb
www.contribee.com

Oksana Slyunko

4

Contribees

45 €

Per month
Paramos gavėjas
Oksana Slyunko
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
2
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Černigove
Atvyko į Lietuvą
2022 m. kovo 17 d.

Oksaną karas užklupo Černigove, kur ji gyveno su dukra ir mama. Nuo pirmų karo dienų vykęs stiprus bombardavimas onkologine liga sergančią moterį su paaugle dukra Olga (14 m.) privertė bėgti iš namų ir neįtikėtinai sunkiomis sąlygomis ieškoti prieglobsčio svetur.

Moteriai yra pripažinta negalia dėl avarijos Černobylio AE. Onkologinė liga pasireiškė jau vaikystėje – skydliaukė Oksanai pašalinta, kai jai buvo vos šešeri, taikytas įvairus gydymas, o 2020 m. aptikta metastazių plaučiuose, kasoje ir kitur.

Į Lietuvą ji atvyko kritinės būklės, dusdama dėl plaučiuose susikaupusių skysčių. Oksana nuoširdžiai dėkoja Lietuvos medikams, kurių dėka ji atgavo viltį gyventi.

Dabar Oksana su dukra Olga gyvena Kaune, nuomojasi jaukų būstą. Džiaugiasi, kad dukra gali mokytis, o ji pati – rūpintis ja ir savimi. Tačiau nerimas dėl ateities neleidžia atsipalaiduoti. Moteris norėtų surasti darbą, tačiau jos darbingumas – tik 35 proc., todėl labai sunku savo galimybes suderinti su darbdavių poreikiais. Vis dėlto darbo, kurį pajėgtų dirbti, Oksana ieško, nes gaunamos pensijos vos užtenka nuomos mokesčiams. O jėgų ir pagalbos išties trūksta – šiomis dienomis moteriai fiziškai per sunku nuvykti net iki Migracijos skyriaus ir prasitęsti leidimą laikinai gyventi Lietuvoje.

Oksanai labai reikia finansinės paramos kasdieniams poreikiams, maistui, vitaminams. Pagrindiniai vaistai nuo onkologinės ligos yra kompensuojami, tačiau reikia pirkti ir nekompensuojamuosius, taip pat visavertį maistą bei vitaminus, nes organizmas yra nualintas ilgalaikės ligos ir karo sukelto protu nesuvokiamo streso.