fb
www.contribee.com

Alla Tiechko

4

Contribees

40 €

Per month
Paramos gavėjas
Alla Tiechko
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
3
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Černivciuose
Atvyko į Lietuvą
2022 m. kovo 21 d.

Alla – vieniša mama, auginanti dukras Anastasiją (17 m.) ir Adeliną (10 m.), šiuo metu gyvena Kaune. Tvarkingas vieno kambario butas šeimai patinka, tik labai sunku su negalią turinčia dukrele užlipti į 3 aukštą.

Į Lietuvą Alla atvyko iš Černivcių miesto Ukrainos pietvakariuose, Moldavijos ir Rumunijos pasienyje. Rusijai įsiveržus į Ukrainą, jausdama atsakomybę už dukras, Alla nusprendė pasitraukti iš šalies, nors jų mieste tuo metu karo veiksmų dar nebuvo. Kelionė buvo sunki, nes su neįgalia dukrele, kuriai reikia specialaus vežimėlio, teko važiuoti perpildytu mikroautobusu. Tik perėjusios pėstute Lietuvos sieną jos buvo pamaitintos, pakeisti peršlapę drabužiai ir tuomet autobusu atvyko į Kauną. Lietuvą pasirinko, nes čia jau porą metų legaliai dirbo Allos sesers vyras.

Ukrainoje, gimus neįgaliai dukrai, Alla rado tik valytojos darbą, nors prieš tai užėmė vadovaujamas pareigas prekybos srityje. Šiuo metu ji dirba baldus gaminančioje bendrovėje, įsikūrusioje laisvojoje ekonominėje zonoje Kauno rajone. Darbas sunkus – moteris patyrė rankos traumą, tačiau jo atsisakyti negali, nes turi pasirūpinti dukromis. Deja, neįgalios dukrelės Adelinos poreikiams patenkinti neužtenka viso to, ką mama uždirba.

Adelina yra nuostabus vaikas, gimusi su reta chromosomine liga, kuriai būdingas augimo atsilikimas, psichosomatinės raidos sutrikimas, hipotonija, epilepsija, aklumas, įvairių organų anomalijos. Mergaitei reikia specialaus maisto, kuris yra labai brangus, bet būtinas, nes veikia kaip vaistas. Adelinai taip pat reikia maisto papildų bei nuolatinės reabilitacijos.

Alla labai dėkoja Lietuvos žmonėms už nuoširdžią įvairiapusę pagalbą. Nepaisant visų sunkumų, Alla yra labai stipri, pozityviai mąstanti moteris. Ji stengiasi pati įveikti visus iššūkius, tačiau mūsų pagalba, akivaizdu, šiai šeimai labai praverstų. Aplankius Allos laikinus namus liko labai šviesus jausmas.