fb
www.contribee.com

Katerina Smeliakova

4

Contribees

40 €

Per month
Paramos gavėjas
Katerina Smeliakova
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
7
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Luhansko apskrityje
Atvyko į Lietuvą
2022 m. rugpjūčio mėn.

Šešto vaikelio besilaukiančios Katerinos (34 m.) sūnui Konstantinui (11 m.) yra diagnozuotas sunkus neįgalumas. Vaikas visiškai priklausomas nuo suaugusiųjų priežiūros. Jis nereaguoja į aplinką, nesupranta, kur jis yra ir kas šalia jo vyksta, silpnai mato, be vaistų neužmiega, neturi sotumo jausmo. Deja, vaistai, higienos priemonės, terapija ir kitos būtinosios priemonės šiai šeimai yra tiesiog neįperkami.

Paklausta, kaip sekėsi bėgant nuo karo pasiekti Lietuvą ir čia įsikurti, Katerina apsipila ašaromis. Tik po kurio laiko žodis po žodžio veriasi jos šeimos istorija. Moteris su partneriu, vaikais ir šunimi rugpjūčio viduryje per Rusiją, Estiją, Latviją pasiekė Kauną. Atvykti jiems padėjo savanoriai. Po kelių savaičių migracijos centre buvo perkelti į Didžiasalį, apgyvendinti bendrabutyje. Vėliau susilaukė pasiūlymo keltis į Vilnių. Čia iki vasario mėnesio jie nemokamai gyvena bute, vaikai lanko ugdymo įstaigas. Pasak Katerinos, jiems buvo nurodyta kreiptis į privačią polikliniką, kurioje už paslaugas tenka mokėti patiems, o ir vaistai nėra kompensuojami, nors vaikui ir nustatytas sunkus neįgalumas. Moteris taip pat prasitarė, kad patyrė psichologinį smurtą, todėl dabar nenori niekur eiti ir nieko daryti. Svajoja grįžti į Ukrainą, kur viskas sava.

Ukrainoje šeima gyveno nedideliame kaime Luhansko apskrityje. Net ir prasidėjus karui palikti namų nenorėjo, bet netekusi visų pajamų, buvo priversta išvykti. Katerinos tėvai liko kaime. Pasak moters, į namus ateidavo ir rusų kareiviai, laimei, smurto ir nuostolių pavyko išvengti.

Paramą šeima skirtų vaistams, higienos priemonėms, kurios kol kas nėra kompensuojamos, vaikui labai praverstų terapiniai užsiėmimai. Paramos reikės ir būsto nuomai. Nors šiuo metu jos mokėti nereikia, vasario mėnesį nustos galioti sutartis su buto šeimininkais, todėl prie nesibaigiančių šeimos problemų netrukus prisidės dar viena.