fb
www.contribee.com

Vlada Jurčenko

4

Contribees

60 €

Per month
Paramos gavėjas
Vlada Jurčenko
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
5
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Berdianskas
Atvyko į Lietuvą
2022 m.

Vladai 9 m., jai nustatytas autizmas. Dėl karo sukelto streso mergaitės būsena pablogėjo, ji tapo emocionaliai nestabili, todėl būtina specialistų pagalba, reabilitacija, gydymas medikamentais. Be finansinės paramos daugiavaikė šeima suteikti reikalingo gydymo mergaitei negali. 

5 asmenų Jurčenkų šeima atvyko iš Berdiansko miesto. Šiuo metu jis okupuotas, ten dabar Rusija, namas dar likęs sveikas, biuras, kuriame jie dirbo, uždarytas. Artimieji išvažinėjo į kitas šalis. Šeimoje trys vaikai – 9, 7 ir 3 metų amžiaus. Vyriausioji dukrelė Vlada serga autizmu. Ukrainoje tėtis dirbo teismo medicinos gydytoju, mama buvo vaiko priežiūros atostogose. Iš Ukrainos šeima išvažiavo į Lenkiją, paskui į Austriją, tačiau su trimis vaikais niekur nesijautė gerai. Kadangi gaudavo apsigyventi tik bendrose patalpose, su vaiku, sergančiu autizmu, buvo labai sunku. Ji beveik visada buvo uždaryta kambaryje, kad netrukdytų svetimiems žmonėms, kuriems ji sukeldavo nepatogumų. Vaikai labai sirgdavo, šeima nespėdavo pirkti vaistų ir kreiptis į gydytojus. Išvykus iš namų ir pasikeitus gyvenimo sąlygoms, Vlados liga paūmėjo, ji tapo emocionaliai nestabili, todėl labai reikalinga specialistų pagalba, reabilitacija, gydymas vaistais. Be finansinės paramos daugiavaikė šeima suteikti reikalingo gydymo mergaitei negali.

Į Vilkaviškio rajoną šeimą pakvietė draugai, kurie jau čia gyveno keturis mėnesius. Raudonojo Kryžiaus Vilkaviškio skyriaus savanoriai padėjo įsikurti, suteikė visokeriopą pagalbą.

Lietuvoje šeima jaučiasi gerai. Dauguma aplinkinių supranta ir kalba rusiškai, tad šeima gali išreikšti savo pageidavimus, vaikai gali susikalbėti gatvėje.