fb
www.contribee.com

Olha Šlykova

3

Contribees

60 €

Per month
Paramos gavėjas
Olha Šlykova
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
1
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Nikolajeve
Atvyko į Lietuvą
2022 m. kovo 9 d.

Olha serga skydliaukės vėžiu, išsivysčiusiu po Černobylio atominės elektrinės avarijos. Šiuo metu vėžys yra išplitęs, plaučiuose susidarė metastazės. Ji labai stipri ir motyvuota moteris, kuri jau daug metų kovoja už savo gyvybę. Daryti tai ir toliau be mūsų visų pagalbos jai būtų daug sunkiau.

Olha turi brolį Olegą (34 m.), kuris vasario 24 d. jai paskambino ir pranešė, kad šalyje prasidėjo karas. Tą pačią dieną Olha su broliu ir jo šeima išvažiavo į gimtą miestą Snihurivką (Nikolajevo srityje) pas savo mamą, ten prabuvo iki kovo 29 d. Nuo kovo 1 d. mieste pradėjo judėti Rusijos karinė technika. Kovo 14 d. Rusijos lėktuvai mieste numetė pirmą bombą, todėl Olha su broliu ir jo šeima pasislėpė ligoninės patalpose, kur jau glaudėsi labai daug žmonių. Brolio dukrai tada buvo vos 7 mėnesiai.

Miesto gyventojai bendromis jėgomis organizavo transportą ir Olha su savo šuniukais bei vos keliais asmeniniais daiktais nuvažiavo iki rajono centro Baštankos. Iš ten ji išvyko pas draugės mamą, ten pragyveno savaitę. Moteris prisimena tik tai, kaip jautriai reaguodavo į bet kokį garsą ir negalėdavo miegoti naktimis. Toliau Olha dar per kelis miestus nukeliavo į Lvivą ir iš jo autobusu pasiekė Alytų. Savanoriai padėjo susirasti būstą Klaipėdoje.

Nuo 1990 m. Olha serga skydliaukės vėžiu, išsivysčiusiu po Černobylio atominės elektrinės avarijos. Moters teigimu, ji vienintelis žmogus Ukrainoje, kuris suvartojo 32 radioaktyvaus jodo dozes ir nepasveiko. Ukrainoje ji reguliariai guldavosi į ligoninę, atlikdavo reabilitacijas, vartodavo vaistus. Šiuo metu vėžys yra išplitęs, plaučiuose susidarė metastazės. Olhai reikalinga medicininė pagalba. Ji labai stipri ir motyvuota moteris, kuri jau daug metų kovoja už savo gyvybę. Daryti tai ir toliau be mūsų visų pagalbos jai būtų daug sunkiau.