fb
www.contribee.com

Jana Musajeva

5

Contribees

80 €

Per month
Paramos gavėjas
Jana Musajeva
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
3
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Kijevo srityje
Atvyko į Lietuvą
2022 m. kovo 9 d.

Janos sūnui Kirilui nustatytas lengvas protinis atsilikimas, berniuko centrinės nervų sistemos pažeidimas pasireiškia kalbos vystymosi, kognityviniais, aktyvumo ir dėmesio sutrikimais. Nepaisant to, Kirilas yra labai švelnus ir draugiškas, jis daug šypsosi ir labai mėgsta bendrauti.

Jana su savo vyru 10 metų negalėjo susilaukti vaikų, todėl 2014 m. iš specializuotų vaikų globos namų jie nusprendė pasiimti Kirilą. Labiau to norėjo Jana, bet vyras tuo metu sutiko ir pirmus pusę metų jie gyveno ramiai ir laimingai. Tačiau po kurio laiko Janos vyras pasakė daugiau nenorintis rūpintis sūnumi ir paliko šeimą. Vėliau Jana antrą kartą ištekėjo, pastojo ir pagimdė berniuką Aleksejų. Deja, paaiškėjo, kad Janos vyras skriaudžia sūnų Kirilą, be to, turi priklausomybę nuo azartinių žaidimų, taip pat daug skolų, kurių visai nesistengia atiduoti. Jana su mamos pagalba pati grąžino visas vyro skolas, o su juo išsiskyrė.

Kirilui nustatytas lengvas protinis atsilikimas, berniuko centrinės nervų sistemos pažeidimas pasireiškia kalbos vystymosi, kognityviniais, aktyvumo ir dėmesio sutrikimais. Nepaisant to, Kirilas yra labai švelnus ir draugiškas, jis daug šypsosi ir labai mėgsta bendrauti. Kompaniją jam palaiko brolis, jie labai mėgsta leisti laiką lauke ir ypač gamtoje prie ežerų.

Gyvendama jau Lietuvoje, Jana prisimena, kaip dažnai namuose girdėdavo pavojaus sirenas, o karas buvo apėmęs visą kasdienybę. Nuo pirmos jo dienos Jana su vaikais 11 dienų prabuvo mamos namo rūsyje. Kitą dieną sėdo į automobilį ir nuvažiavo prie Lenkijos sienos, kur pralaukė 16 valandų. Oro temperatūra tuo metu buvo –6 °C. Savanoriai organizavo transportą iki Lietuvos, ir taip Jana su vaikais atsirado Varniuose, Telšių rajone. Čia jie apsigyveno bendrabutyje.

Varniuose Janai nepavyksta susirasti darbo – miestelis gana mažas, ir galimybių įsidarbinti nėra daug. Šeima gyvena tik iš neįgalumo pensijos ir kaimynų pagalbos. Kas padeda savo užaugintomis daržovėmis, kas pieno produktais. Jana labai nori, kad jos berniukai galėtų bent kartais valgyti mėsytės ir žuvytės, nes dabar negali sau to leisti. Taip pat Varniuose nėra Kirilui tinkamos mokyklos. Moteris labai norėtų persikelti gyventi į Telšius, susirasti būstą, įsidarbinti ir atiduoti Kirilą į specialią mokyklą. Šiai žemiškai svajonei išpildyti Janai labai reikia visų mūsų palaikymo ir pagalbos.