fb
www.contribee.com

Inna Klochko

4

Contribees

45 €

Per month
Paramos gavėjas
Inna Klochko
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
4
Šeimos narių su negalia skaičius
2
Ukrainoje gyveno
Dnipro
Atvyko į Lietuvą
2022 m. balandžio 16 d.

Inna, serganti sunkia diabeto forma, augina sūnų Bogdaną. Vaikui buvo atlikta širdies operacija, o kad atsigautų po jos Bogdanas aštuonis kartus per dieną turi gerti net penkių rūšių vaistus. 

Bogdanui gruodį sueis dveji. Dar tiek nedaug nugyventa, o jau tiek spėta patirti. Ir širdutės operacija, ir karas, mamos liga, dėdės netektis... O juk galėjo šio nuostabaus vaikučio ir visai nebūti. Innai, sergančiai sunkia diabeto forma, jau ketvirtą mėnesį nėščiai, gydytojai primygtinai rekomendavo nutraukti nėštumą. Jų prognozės buvo liūdnos – kūdikis arba mirs, arba gims nesveikas. Tačiau mama atsisakė. Gydytoja būsimai mamytei patarė iš anksto ieškoti vietos kapinėse...

Bogdanas gimė iš pažiūros sveikas, gražus, guvus, tačiau labai smulkutis ir su nesveika širdele. Iki šiol jis dar nevaikšto, nekalba. Kad atsigautų po operacijos, Bogdanas aštuonis kartus per dieną turi gerti net penkių rūšių vaistus.

Innos sveikata po gimdymo dar labiau suprastėjo. Jauna ir daili moteris neteko kone visų dantų. Innai vos keturiasdešimt, o ji tegali šypsotis suspaustomis lūpomis. Maistą turi smulkinti, nes sukramtyti jo tiesiog neįstengia.

Prieš porą mėnesių Inna kare prarado brolį Vadimą. Jam tebuvo dvidešimt aštuoneri.

Karas, turbūt kaip ir visus, užklupo netikėtai. Tam pasiruošti neįmanoma. Bogdano sesutė Alisa pasakoja, kad tą rytą rengėsi į mokyklą, labai bijojo laukiančio geografijos testo, rimtai jam ruošėsi, bet į mokyklą taip ir nebenuėjo. Klasės draugai socialiniuose tinkluose pirmieji ėmė dalintis baisia žinia. Pasirodo, vos už 30 kilometrų nuo jų namų prasidėjo bombardavimas. Buvo susprogdinta naftos bazė, mokykla, žuvo apie šimtą žmonių. Šeima, pasiėmusi tik būtiniausius daiktus, skubiai išvyko. Tėtis liko Ukrainoje. Innai buvo pasiūlyta vykti į Austriją arba į Lietuvą. Taip šeima atsidūrė Lietuvoje.

Tiek Inna, tiek jos mama Liuba džiaugiasi čia sutiktais draugiškais žmonėmis. Paklausus, kaip jiems sekasi, abi atsako, jog viskas gerai. Kukliai, nuleidusi akis Inna prasitaria, jog neblogai būtų ventiliatorius, nes bute nepakeliamai karšta ir vaikutis sunkiai užmiega. O močiutė Liuba nedrąsiai užsimena apie mikrobangų krosnelę.

Paklausus, kam išleistų paaukotus pinigus, šeima vienbalsiai tvirtina – masažų kursui, kuris taip reikalingas mažajam Bogdanui, kad tik greičiau imtų vaikščioti. Taip pat ir brangiai kainuojančioms kasmėnesinėms kelionėms pas gydytojus į Vilnių.