fb
www.contribee.com

Yuliia Allakhverdian

4

Contribees

40 €

Per month
Paramos gavėjas
Yuliia Allakhverdian
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
3
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Sumų sritis
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 13 d.

Yuliia ir Andraniko sūnui Daniel diagnozuota hidrocefalija. Berniukas turi protinį atsilikimą – sutrikusi jo raida, kalbos gebėjimai. Jis nuolat turi vartoti vaistus. 

Vasario 24 d. šeimos rytas prasidėjo nuo to kad Andranikui 6 anksti ryte paskambino iš darbo ir pranešė kad prasidėjo karas šalyje. Tuo metu Andranikas buvo sode kartu su savo sūnum, o Julia viena namie. Andranikas su sūnum nuvažiavo iki artimiausios degalinės, kol jie lauke eileje, atvažiavo pas juos ir Julia. Jie pripile degalų, nuvažiavo iki buto, greitai susirinko kažkiek daiktų ir surinko savo giminaičius ir artimuosius ir kartu su 2 mašinom nuvažiavo į šeimos sodą. Viso jų ten buvo 17 žmonių. Pažystami pranešė kad į jų pusę važiuoja karinė technika ir tą dieną apie 13 val. rusų kariai su savo technika jau buvo labai šalia jų miesto. Julia su vyrų dar išvažiavo į parduotuvę ir vaistinės, nusipirkti maisto produktų ir vaistų, bet parduotuvėse buvo didžiulės eiles ir daug kas išpirkta, o vaistinėse visos lentynos buvo tuščios. Julia dar spėjo pasiimti savo sesė su 3 vaikais ir parvežė juos pas save į sodą.

Nuo vasario 24 d. iki kovo 9 jie prabuvo sode. Tik 1 karta jie sugrįžo į butą kad pasiimti sau būtiniausių daiktų.

Julia prisimena kad jie kas minutė stebėjo programėles telegram kanalą, kur buvo nuolat rašoma informacija apie tai, kada pradės šauti, kada pradės kristi bombos iš karinių lėktuvų, kur geriausiai slėptis, kada reikia išjungti šviesą kad nepritraukti dėmesio. Baisiausiai, pasakoja Julija, buvo tai kai reikėjo išjungti visur šviesą ir tyliai sėdėti ir laukti nežinia ko. Išvažiuoti iš miesto buvo labai rizikinga, nes visas miestas buvo apšaudomas, jeigu kas ir sugalvodavo su savo transportu išvažiuoti, tai su didžiulė rizika, nes jeigu tuo momentu pradės judėti karinė technika ir tave pamatys, iškarto šaudys. Bet šeima tai ir išvažiavo iš miesto su 2 mašinom. Julia su savo vaikų ir sesės vaikais, o Julios vyras pasiėmė suaugusius ir taip jie nuvažiavo iki Čerkasų, po to dar per kelis miestus, nuvažiavo iki Lenkijos ir pravažiavus sieną važiavo tiesiai i Lietuvą. Lietuvoje gyvena ilgai Julios mamos sesė, dėl to šeima nusprendė kad saugiau važiuoti ten, kur yra bent kažkas iš artimų žmonių.

Julios ir Andraniko sunus Daniel turi hidrocefalija, dėl kurios jis turi raidos sutrikimą, protinį atsilikimą ir kalbos sutrikimą. Jis nuolat vartoja vaistus, Ukrainoje Daniel praeidavo reabilitacijas ir jo tėvai nuolat ieškojo jam įvairių specialių užsiėmimų.