fb
www.contribee.com

Tetiana Kulahina

12

Contribees

210 €

Per month
Paramos gavėjas
Tetiana Kulahina
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
3
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Belaya Tserkov, Kijevo apskrityje
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 10 d.

Nuo gimimo paralyžiuotą Bohdaną auginanti Tetiana negali dirbti, nes privalo nuolatos būti šalia specialių poreikių turinčio sūnaus. Gaunamos socialinės pašalpos vos užtenka prasimaitinti, šeimos santaupos baigėsi dar vasaros pradžioje, o rudeniop teks ieškotis ir naujų namų.

Nuo gimimo paralyžiuotas Bohdanas svajoja, kada vėl galės pradėti sportuoti. Ligos prie vežimėlio prikaustytas, sunkiai kalbantis ir sunkiai judantis vaikinas Ukrainoje sėkmingai žaidė boča – į boulingą panašų žaidimą, įtrauktą į parolimpinių sporto rūšių sąrašą. Jo mama Tetiana didžiuodamasi rodo nuotraukas iš Ukrainos, kuriose sūnus įamžintas su laimėtais medaliais, tačiau šiandien Bohdanui liko vos dvi pramogos – televizorius ir pasivaikščiojimai su mama netoliese esančiame parke.

Tetiana ir Bohdanas į Lietuvą atvyko iš nedidelio miestelio Belaya Tserkov, esančio Kijevo srityje. Rusijai antrą kartą užpuolus Ukrainą, jų miestelis buvo apšaudytas raketomis jau pačioje karo pradžioje. Daug privačių namų buvo sugriauta, ir nors Tetianos namas išliko, moteris nusprendė nerizikuoti neįgalaus sūnaus gyvybe – juk su vežimėliu į slėptuvę taip greitai neįbėgsi, o neįgaliesiems pritaikytos įrangos slėptuvėse nėra.

„Jūs neįsivaizduojate, koks tai jausmas, kai aplink tave viskas sproginėja, griūva namai, o tu tempi vežimėlį su neįgaliu vaiku ir nežinai, kuris sviedinys pataikys į tave“, sako Tetiana. Kovo pradžioje ji kartu su sūnumi pasitraukė į Vakarų Ukrainą, o iš ten šiaip ne taip pasiekė Lietuvą.

Teitianos vyras liko Ukrainoje – tarnauja teritorinėje gynyboje. Pati Tetiana dirbti neturi galimybės – Bohdanui reikalinga nuolatinė priežiūra, todėl moteris negali sūnaus palikti nė minutei. Nors šeima gauna valdišką socialinę pašalpą, tačiau jos vos užtenka prasimaitinti, o apie Bohdano specialius poreikius nėra ir ką kalbėti. Rūbai, higieniniai įklotai, vaistai, įvairios reabilitacinės priemonės, nuolatinis važinėjimas pas gydytojus visiškai išsėmė šeimos santaupas, o rudeniop dar gali tekti ieškotis ir naujo būsto...