fb
www.contribee.com

Yuliana Andieieva

13

Contribees

175 €

Per month
Paramos gavėjas
Yuliana Andieieva
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
3
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Krivoj Rog
Atvyko į Lietuvą
2022 liepos 1 d.

Yuliana viena augina dvi dukteris – Veroniką ir Kristiną. Kristina neįgali. Į Lietuvą šeima atvyko tik liepos mėnesį – iki paskutinio momento tikėjosi, kad karas aplenks jų namus, bet virš galvos švilpiančios raketos privertė palikti gimtąją Ukrainą. Dabar svarbiausia pradėti dirbti, bet pirmiausia reikia Kristiną išleisti į vaikų su specialiaisiais poreikiais darželį.

Yuliana gyvena trijų kambarių bute, kartu su dar viena šeima iš Ukrainos. Viso 8 žmonės, iš jų 6 vaikai tarp kurių 2 neįgalūs. Už nuomą kolkas mokėti nereikia, bet net ir komunalinės išlaidos šiuo laikotarpiu šeimai yra didelė našta. Moteris gyvena iš santaupų, vaikais rūpinasi viena, tėvo mergaitės neturi.

Vyresnioji VERONIKA jau eis į šeštą klasę Lietuvoje, o vasarą laukia keleta savaičių stovyklose. Mergaitė svajoja grįžti namo, kur jos laukia auginitinis – katinas.

Jaunesnejai Kristinai tik gimus buvo diagnozuotas meningokokinis encefalitas, dėl to yra stipriai sutrikusi mergaitės raida, kasdien reikia gerti vaistus, kurių atsargos senka. Kad galėtų pasirūpinti šeima, Yuliana turi susirasti darbą, tačiau pradžioje reikia Kristiną leisti į spec. poreikius turinčių vaikų darželį. Deja jis mokamas, o tam pinigų tiesiog nėra. Kaip nėra ir ortopediniams batams bei šiltesniems drabužiams, kurių prireiks rudenį. Jei už nuomą teks mokėti anksčiau nei galės pradėti dirbti, šeimai gali pristigti pinigų ir maistui.