fb
www.contribee.com

Viktoriia Nevzgliad

8

Contribees

120 €

Per month
Paramos gavėjas
Viktoriia Nevzgliad
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
4
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Brovary
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 16 d.

Viktoriia su vyru ir dviem dukrom - Sofia ir Elizaveta gyveno Kievo apskrityje, todėl buvo vieni pirmųjų bėgančių nuo karo. Tikėjosi, kad tai tik keletui savaičių, tačiau jau praėjo beveik pusė metų, o grįžti į tėvynę vis dar labai pavojinga.

Šeima labai dėkoja Lietuvai ir lietuviams už šiltą priėmimą, gerumą ir visokeriopą pagalbą. Priėmimas buvo gerai organizuotas, pateikta visa būtina informacija, parūpinta saugi gyvenamoji aplinka. Šeima labai dėkoja namų savininkams, kurie neprašo mokėti už nuomą, tai pat Maisto Bankui už pagalbą produktais.

Vyresnė duktė Sofija - neįgali – jai diagnozuota stuburo raumenų atrofija, taip pat pat mergaitei silpsta plaučiai, dėl to jiems buvo pasiūlya apsistoti pajūryje. Čia jai labai tinka grynas pajūrio oras.

Pagrindinis šeimos rūpestis – prie vežimėlio prikaustytos mergaitės reabilitacijai skirti daiktai. Dėl pavojaus, kurį kelia pagrindinius vidaus organus spaudžiantis stuburas, mergaitei būtina skubi operacija. Po jos reikės ortopedinių batų ir specialaus korseto, kurį reikia keist du kart per metus. Pati Sofija nori būti savarankiška, labai mėgsta judėti, bet nuolat silpstantys viso kūno raumenys labai apsunkina net ir judesį su neįgaliųjų vežimėliu, dėl to mergaitės svajonė – elektrinis vežimėlis.