fb
www.contribee.com

Olena Fedorchuk

9

Contribees

155 €

Per month
Paramos gavėjas
Olena Fedorchuk
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
4
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
-
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 17 d.

Rusijai užpuolus Ukrainą, Olena su neįgaliu trimečiu sūnumi Dmitro, dvylikamete dukra Christina bei vyru pabėgo į Lietuvą. Dmitro serga cerebraliniu paralyžiumi, jam būtina reabilitacija, tačiau tėčio uždirbamų pinigų tam nepakanka.

Pirmąsias savaites Lietovoje šeima gyveno bendrabūtyje, vėliau valstybė pusei metų suteikė atskirą butą už kurį reikia mokėti tik komunalinius mokesčius. Dėl tolimesnės ateities aiškumo kolkas nėra. Olena į gyvenimą žiūri pozityviai, labai dėkoja lietuviams už šiltą priėmimą ir pagalbą – visus būtiniausius daiktus jiems atidavė neabejingi žmonės.

Pagalbos ranką ištiesė ir savanoriai, nukreipė į atitinkamas institucijas, kurios Dmitro parūpino vežimėlį ir vertikalizatorių – specialų įrenginį, padedantį tiesinti dėl ligos stipriai susikryžiavusias kojas. Tai tik vienas iš daugelio vaiko negalavimų. Kartais pradėjęs verkti Dmitro nebegali įkvėpti, ima mėlynuoti, tuomet jam reikia vandeniu sudrėkinti veidą – tai padeda jam vėl savarankiškai įkvėpti. Berniukas gimė 31 nėštumo savaitę, neišnešiotas. Jam diagnozuotas cerebralinis paralyžius, dėl to reikalinga nuolatinė reabilitacija, kuriai pinigų šeima neturi.

Vyresnioji dukra Christina labai padeda mamai, prižiūri, žaidžia su broliu. Šeima džiaugiasi, kad pavyko apsigyventi Klaipėdoje, Dmitro neabejingas jūros ošimui, labai mėgsta maudytis.