fb
www.contribee.com

Maryna Svyrydenko

10

Contribees

140 €

Per month
Paramos gavėjas
Maryna Svyrydenko
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
2
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Snobsk (Černigovskaja oblast)
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 25 d.

Mama Maryna ir trimetė autizmu serganti jos dukrytė Valerija džiaugiasi ramybe Lietuvoje ir dėkoja už pagalbą, kurios čia sulaukė. Šeima gyvena iš santaupų, kurios jau tuoj tuoj baigsis. Maryna nori pradėti dirbti ir užsidirbti, bet pirmiausia reikia išleisti dukrą į specialių poreikių turinčių vakų darželį.

Marynos šeima gyveno vos 50 km nuo sienos su Rusija, taigi prasidėjus karui kartu su trijų metų dukra Valerija per Baltarusiją atvyko į Lietuvą. Čia su keletu kitų pabėgėlių šeimų apsistojo trijų kambarių bute Klaipėdoje. Vyras liko Ukrainoje ir įstojo į teritorinės gynybos pajėgas, deja pinigų ten uždirbti negali, taigi neturi kaip finansiškai padėti savo šeimai. Maryna šiuo metu gyvena iš santaupų, kurios baigia išsekti.

Šeima ilgai negalėjo susilaukti vaikų ir po 8 ilgų bandymų metų jai gimė dukra Valerija. Nuo mažens mergaitė buvo kiek kitokia, negalėjo išlaikyti akių konkakto ar kitokio ryšio su aplinkiniais. Lietuvoje daktarai jai diagnozavo autizmą. Be kita ko, mergaitė yra hyperaktyvi, tiesiog nenustygsta vietoje, taigi Maryna negali atsitraukti nei minutei. Moteris planuoja susirasti darbą, tačiau pradžioje reikia, išleisti Valeriją į specialų darželį. Jei tai pavyktų ir mergaitė ten gautų tinkamą specialistų priežiūra, yra daug šansų, kad vėliau galėtų lankyti paprastą (ne spec. vaikų poreikų) mokyklą.

Valerijai jau trys metai, bet ji visai nekalba, daktarai rekomenduoja delfinų terapiją, tai turėtų padėti mergaitei prabilti. Šiai dienai mama Maryna apie tik tyliai pasvajoja.