fb
www.contribee.com

Andrii Palei

10

Contribees

135 €

Per month
Paramos gavėjas
Andrii Palei
Lietuvoje esančių šeimos narių skaičius
5
Šeimos narių su negalia skaičius
1
Ukrainoje gyveno
Krivoj Rog
Atvyko į Lietuvą
2022 kovo 18 d.

Andrii yra tikras super tėtis. Jis vienas augina 4 dukras iš kurių dvi – įvaikintos, o viena mergaičių, Alina – neįgali. Prasidėjus karui šeima per keletą valandų susikrovė būtiniausius daiktus ir skubiai paliko namus. Šiuo metu Andrii svarbiausia – pasirūpinti dukrų saugumu, sveikata ir emocine būsena. 

Prasidėjus karui, šeima tiesiogine to žodžio prasme pabėgo iš namų. Šalimais buvo įrengi lėktuvų pakilimo takai ir likti netoliese tapo labai pavojinga. Koviniai veiksmai ypač išgąsdino jaunėles, kuriuoms kilo isterija. Kelionė į Lietuvą truko penkias dienas. Čia šeima buvo apgyvendinta pas senolę, su kuria visi kartu gyveno viename kambaryje. Visa lamė, po kiek laiko jiems buvo skirtas socialinis trijų kambarių butas, kuriame jie šiuo metu gyvena su dar viena pabėgėlių šeima. Viso 8 žmonės, iš kurių 6 vaikai tarp kurių 2 su negalia. Šeimos gyvena draugiškai, rūpinasi, padeda vieni kitiems.

Kolkas reikia kompensuoti tik už komunalines paslaugas, bet po keletos mėnesių teks mokėti ir nuomos mokestį. Dar laukia keletas neįgalios dukters operacijų: nugaros ir galvos. Andrii Klaipėdoje rado darbą, bet per mėnesį gaunamų 440 Eurų neužteks net minimaliems penkių asmenų poreikiams patenkinti. Nuomos ir komunaliniai mokesčiai pareikalaus didžiosios atlyginimo dalies, o kur dar maistas, šiltesni drabužiai, mokykliniai reikmenys, vaistai ir kiti būtiniausi daiktai... Ir nors šeima pabėgusi į Lietuvą čia jaučiasi saugiai, dėl materealinių sunkumų ateitis šiuo metu atrodo labai bauginanti.