𝙆𝙖𝙨 𝙩𝙖 𝙈𝙤𝙠𝙨𝙡𝙞𝙣𝙩𝙤𝙟𝙖 𝙐𝙜𝙣𝙚̇ 𝙞𝙧 𝙠𝙖̨ 𝙟𝙞 𝙫𝙚𝙞𝙠𝙞𝙖?

 

Esu Ugnė Marija Andrijauskaitė - istorikė, humanitarinių mokslų daktarė. Mano tyrimų ir interesų laukas - XX a. Lietuvos socialinė ir kultūros istorija, sakytinė istorija, mikroistorija. Ilgą laiką dirbau Vytauto Didžiojo universitete, tačiau ankštas akademinio pasaulio sienas iškeičiau į laisvai samdomos tyrėjos veiklą. Ilgainiui mano veiklos peržengė mokymą, dėstymą ir tyrinėjimą; prisidėdama prie seno termino mokslintoja(s) - mokslo žinių skleidėja(s) visuomenėje atgaivinimo, galiu nesunkiai tokią etiketę užsiklijuoti ir sau. Būdama mokslintoja, atlieku užsakomuosius istorijos tyrimus, skaitau paskaitas, rašau mokslo populiarinimo straipsnius.

 

Istorikai ir filosofai - tai žmonės, turintys gausybę įvairiausių žinių apie žmones ir pasaulį. Tam, kad būtum gera istorike, turi mokėti daug kalbų, nusimanyti sociologijoje, ekonomikoje, politikos moksluose. Esu tikras “žinių siurblys” - ne ką mažiau nusimanau ir mus supančioje lietuviškoje gamtoje bei populiariojoje kultūroje: apie Marvel filmus ir Star Treką galiu kalbėti ne ką mažiau ir taip pat aistringai kaip ir apie Kauno tarpukario architektūrą. Todėl labai džiaugiuosi galėdama visomis savo žiniomis pasidalinti su kitais.

 

Kviečiu prisidėti ir pavaišinti mane saldainiais, kava ar pyragaičiais - kad istorijos tyrinėjimai būtų skanesni ir smagesni. Už kiekvieną surinktą 50 EUR paruošiu ir paskelbsiu po naują tekstą savo rėmėjų bei skaitytojų pasirinkta ir nubalsuota tema!

 

Sekite mane FB

Skaitykite blog'ą