Labas, 

 

INICIATORĖ

Aš Agnė. Esu neformalaus ugdymo mokytoja. Smalsi, kūrybiška ir dievinu laisvę! Didžiausias iššūkis gyvenime - būti savimi. Menas man padeda, suprasti, ką aš mėgstu valgyti, rengtis, klausyti, skaityti, matyti, kurti, patirti…

 

PRADŽIA

2020-ųjų pavasarį pamačiusi skelbimą apie Matuizų kaime Varėnos raj. parduodamas 611 kv.m. patalpas iškart pajutau nuotykių skonį. Ne tik todėl, kad į gyvenvietę iš Vilniaus galima atvykti traukiniu. Kol kas, tai didžiausia iniciatyva, kuri apjungia pačius įvairiausius mano įgūdžius ir ilgai brandintas idėjas.

 

KONCEPCIJA

Meno bazė – erdvė, kurioje sudaromos sąlygos TYRINĖTI įvairias meno rūšis. Kartu kuria profesionalūs menininkai, vietiniai ir svečiai. Arba būna, reziduoja, stebi. Šioje erdvėje esi laisvas rinktis nuo pasirūpinimo savo kūnu, bendravimo, meno tyrinėjimo, realių kūrybos patirčių iki galimybės susimauti. Tikrai, čia gali būti visoks: purvinas, pavargęs ir nežinantis,  Į kurią pusę išleisti savo vidinius drakonus. 

 

RIBOS

Šios erdvės sienos bus liudininkės to, kaip krykštaus laimingi žaidžiantys vaikai kiekviename iš mūsų, tik skirtingu tempu. Neprireiks netgi alkoholio ar kitų svaigalų, visus juos GRIEŽTAI palik už tvoros. Ši erdvė saugi vaikams!

 

MENININKAI SKRAIDO PADEBESIUOSE

Lygiai tiek pat, kiek ir vaikšto ant žemės, kad ir dzūkiškos, nederlingos. Ale kokios dosnios šitam krašte žmonių širdys. Kažin, ar tilpsit pro traukinio duris su visa meile ir rūpesčiu, kurį dovanosim. 

 

REALYBĖ

Taigi, 10 km nuo Varėnos nutolusioje gyvenvietėje, ant kalvos, priešais geltoną mokyklą yra “Kultūrkė”, kurios kairėje pusėje yra ką tik renovuoti Matuizų kaimo bendruomenės namai, o dešinėje vyksta statybinis veiksmas Meno bazėje. Šiuo metu keičiama elektros instaliacija, daugiausiai investicijų reikalauja pirmas aukštas, kuriame greitu metu įrengsime taip reikalingus wc, dušus ir virtuvę-valdomąjį.

 

PLANAS

VI    RŠUS – skaitykla-gėlynas, miego zonos, foto studija, erdvė intravertams lizdas, virtuvė M.

SA      LĖS – kūrybinės dirbtuvių erdvė, purvo klasė, virtuvė-valgomasis iks el ir terasa-scena į lauką.

TA    MSA – pasirūpinimo kūnu erdvės (baseinas, pirtis, masažo kabinetas, aromaterapijos zona), virtuvė S. 

*Kiemas – šiltnamis, lauko virtuvė, žaidimų erdvė. 

 

ŠIS PROJEKTAS IŠSKIRTINAI FINANSUOJAMAS IŠ ASMENINIŲ, RĖMĖJŲ IR MECENATŲ LĖŠŲ. NE ES, O AŠ!

 

Meno bazės iniciatorė Agnė,

tikinti ta magiška kūrybos galia