Membership tiers
Jėgas atstatantis 5.00€ per month

Žygiavome aplink Kauną, žygiavome aplink Lietuvą, ruošiamės žygiuoti aplink Kuršių Neriją, o netolimoj ateity gal ir už Lietuvos ribų. Žygių metu renkame kelyje rastas šiukšles, jas rūšiuojame ir analizuojame, šviečiame bendruomenes tvaraus vartojimo temomis, iš „radinių“ kuriame menines instaliacijas. Kai užkandžiausim dienos maršruto pusiaukelėj, kai sočiai stiprinsimės vakare, kai saugiai ištiesime pavargusias kojas nakčiai – visada prisiminsime tave ir tavo gerą širdį.

Subscribe
Perspektyvinis 5.00€ per month

Po sėkmingo marsaeigio nusileidimo tolimojoje planetoje mokslininkai jau formuoja naujas užduotis tiems, … kurie dar negimė. Na, o mes draugaujame su tais, kurie jau šiek tiek paaugo ir kurs pasaulį po mūsų. Edukacinių užsiėmimų metu vaikams pristatomos šių dienų aktualijos ir iššūkiai, analizuojame, kokias vertybes mes puoselėjame, o svarbiausia - ieškome būdų, kaip šias problemas gali spręsti kiekvienas, pradėdamas nuo savęs. Investuok į ateitį tų, kurie neišgali patys sau to leisti.

Subscribe
Varžtukai ir plaktukai 5.00€ per month

Atvirose kūrybinėse dirbtuvėse kviečiame tiek šeimas, tiek pavienius asmenis susitaisyti sulūžusius buities reikmenis, atsinaujinti senus baldus ar iš išmestų daiktų susikurti kažką naujo, originalaus ir funkcionalaus. Tavo parama užtikrins, kad dirbtuvėse niekad nepritrūktų visų reikiamų priemonių, o komunalinių paslaugų tiekėjų veidai nebūtų rūstūs.

 

Subscribe
Show all 4 tiers
About me

Giedrius Bučas - socialinės inciatyvos „Kūrybos kampas 360°“ įkūrėjas, Pokyčių lyderis, visuomenininkas, socialinis verslininkas. Darnos žygio pėsčiomis 2020 metais aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!“ iniciatorius. Giedriaus vizija darnus ir švarus pasaulis. Švarus visomis prasmėmis. Jis dalinasi savo patirtimi bei žiniomis su visais besidominčiais darniu vartojimu ir aplinkosauga ir teigia, kad ypač įdomios diskusijos būna su vaikais, jaunimu ir šeimomis.
Per 5 šios veiklos metus diskutavau su daugiau nei 5000 vaikų apie darnų vartojimą ir aplinkosaugą, dalyvavau įvairiuose seminaruose, konferencijose. Esu kviečiamas į įvairius renginius ekologijos tema, kur įgyvendinu kokią nors meninę idėją – darau instaliacijas iš šiukšlių. 2019 metų birželio mėnesį su idėją palaikančiais savanoriais keliavome aplink Kauną 6 dienas, nuėjome apie 100 km ir rinkome šiukšles. Rugsėjo mėnesį MO muziejaus prieigose pristačiau meninę instaliaciją iš šiukšlių „Vertybių krioklys“. Spalio mėnesį suorganizavau socialinę-meninę akciją „(Ne)matomos Baltijos smiltelės“, kurios metu Klaipėdos paplūdimyje sijojome smėlį. Visų šių akcijų tikslas nėra tik surinkti šiukšles ir jas išmesti, šiukšlės kaip lakmuso popierėlis parodo mūsų visuomenės įpročius, kitaip tariant iš šiukšlių galima sudėlioti vartojimo dėlionę. Visas rastas šiukšles inventorizuojame – rūšiuojame, skaičiuojame, sveriame ir detaliai aprašome, o vėliau iš jų gimsta meninės instaliacijos. 2020 rugpjūčio - spalio mėnesiais apkeliavome Lietuvą žygyje „Už švarią Lietuvą!”, grožėjomės nuostabia Lietuvos gamta, savo kelyje rinkome rastas šiukšles, bendravome su vietos bendruomenėmis. Nužygiavome 1363 km ir surinkome 1133 kg. šiukšlių iš kurių gimė meninė instaliacija „Vartojimo dėlionė"

Posts
Kūrybos kampas 360° 2021-04-09 20:20


„Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“: Ką galime pasidaryti patys (DIY)

Kiekvieną dieną išmetame daiktus net nepagalvodami. O galbūt, jei turėtume galimybę, juos patys prikeltume antram gyvenimui? Taip mąsto Giedrius iš Kūrybos kampas 360. Visi norime gyventi geriau ir kokybiškiau, tuo pat metu tausojant aplinką, kurioje gyvename. Tačiau ne visi žinome, kaip tai įgyvendinti. Dažnai nė nesusimąstome, kad net kasdieniškose situacijose galime rūpintis mus supančiu pasauliu, prisidėti prie klimato atšilimo mažinimo, gyventi tvariai, pilnavertiškai ir taupiai. Laida „Tylūs geradariai. Tvarumo istorijos“ ir jos vedėjas aktorius Leonardas Pobedonoscevas kiekvieną savaitę lankys dėmesio vertus pašnekovus, kurių gyvenimo būdas ir patirtys skatins žiūrovų norą rinktis tvarų ir draugišką aplinkai gyvenimo būdą.


0 likes
Kūrybos kampas 360° 2021-03-13 10:47


Šiukšlės nėra tik vizualinė tarša

Kad šiukšlės numesti nevalia nėra net ko ir diskutuoti, o kodėl tai yra blogai surašysiu per kitą kampą. Mano klausimas būtų, o kodėl visgi reikėtų pakelti numestą šiukšlę? Pakelti ne talkos metu, ne tuomet kai yra patogu, o tiesiog einant gatve, vaikščiojant parke ar miške, paimti ir pakelti. Štai mano įžvalgos šiuo klausimu:

  1.  
  2. Šiukšlės pakėlimas yra švietimo priemonė:
    1. Tai matydami vaikai nesigėdys patys pakelti šiukšlės. Mokėdami išspręsti mažas problemas, suaugę drąsiai spręs dideles globalias problemas.
    2. Geras pavyzdys užkrečia.
    3. Šiukšlintojai matydami kitus žmones pakeliančius šiukšles, gėdinsis šiukšlinti.

 

  1. Mikroplastikas atsiradęs iš plastiko gaminių po mūsų planeta „keliauja“ įvairiais būdais:
    1. Su oro masėmis dulkių pavidalu pasiskleidžia ore ir po to mes sukvėpuojame.
    2. Plastiko „lietūs“ tampa didesnė problema nei rūgštiniai lietūs.
    3. Nemaža dalis mikroplastiko į mūsų organizmus papuola iš maisto pakuočių.
    4. Mikroplastiko randama daržovės.

 

  1. Plastikas irdamas grunte susiskaido į mikroplastiko daleles, išskiria chemines medžiagas, todėl:
    1. Užteršia gruntą.
    2. Užteršia gruntinius vandenis.
    3. Didelė tikimybė, kad sulesa paukščiai ar suvalgo kiti gyvūnai.
    4. Plastikas paveiktas UV spindulių, atmosferos poveikio suyra labai greitai, per mėnesį ar kelis.

 

  1. Plastikas papuolęs į vandens telkinius išskiria chemines medžiagas, suyra į mikroplastiko daleles, todėl:
    1. Daro didelę žalą ekosistemoms.
    2. Žuvys ir kiti vandens gyviai suvalgo mikroplastiko daleles.
    3. Kartu su garais mikroplastiko dalelės papuola į atmosferą.

 

  1. Mikroplastikas papuola į gyvūnų organizmus:
    1. Tai kenkia gyvūnams.
    2. Per mitybos grandinę mikroplastikas papuola į mūsų organizmus.

 

  1. Mikroplastikas mūsų organizmuose daro didelę žalą mūsų sveikatai:
    1. Įvairios cheminės medžiagos esančios plastike sukelia vėžinius susirgimus, alergijas, iššaukia endokrininės sistemos ligas, veikia hormoninę sistemą ir pan.
    2. Į žmogaus organizmą per savaitę papuola apie 5 gr. mikroplastiko.
    3. Kūdikiai gimsta su mikroplastiko dalelėmis organizme.

 

  1. Vizualinė tarša:
    1. Dažniausiai savo kiemą susitvarkome, kad būtų gražu. O kas jums yra jūsų kiemas?
    2. Užteršta aplinka, kaip lakmuso popierėlis, parodo mūsų kultūrą ir vertybes.
    3. Šiukšlės kaip magnetas traukia kitas šiukšles.

 

Rekomendacijos, kad šiukšlių aplinkoje būtų mažiau:

1. Sukurti jų kuo mažiau, t.y. galvoti prieš perkant daiktus, maisto produktus ir kitus dalykus.

2. Pirkti kokybiškus daiktus ir jeigu tik yra galimybė jų neišmesti, o prikelti antram gyvenimui.

3. Atsisakyti bet kokių vienkartinių daiktų surandant jiems alternatyvas.

4. Miškuose ir parkuose nemesti į viešo naudojimo šiukšlių dėžes, parsivežti į namus ir sutvarkyti.

5. Rūšiuoti, kad galima būtų panaudoti kaip antrines žaliavas.

 

Ir neapsigaukime dėl popierinių šiukšlių. Žygio pėsčiomis aplink mūsų šalį „Už švarią Lietuvą!” metu daugiausiai visų rastų šiukšlių kiekio sudaro įvairios pakuotės, tame tarpe ir kombinuotos pakuotės, kurių sudėtyje yra plastiko. Tai ar verta pakelti šiukšlę?


1 likes
Kūrybos kampas 360° 2021-03-04 15:06


Žygis pėsčiomis aplink mūsų šalį "Už švarią Lietuvą!"

Dažnas savo pėdsaką žemėje matuoja pasiekimais ir patirtimis, tačiau retas susimąsto kokį atliekų šleifą kiekvienas iš mūsų paliekame bandydami iš gyvenimo pasisemti viską, ką jis duoda. „Už Švarią Lietuvą“ – tai pirmasis žygis pėsčiomis aplink Lietuvą, kurio metu rinkome pakeliui aptiktas šiukšles. Žygio metu kvietėme bendruomenes pažvelgti į savo aplinką ir viešas erdves kitaip bei raginome nenaudojamus ar sulūžusius daiktus prikelti antram gyvenimui užuot juos išmetus. 2020 metais Europos Komisija paskelbė Europos Žaliąjį Kursą, kurio tikslas – iki 2050–ųjų Europai tapti klimatui neutraliu žemynu. Atliekų ir taršos problema yra vienas didžiausių iššūkių ne tik Europai, bet ir visam pasauliui. Žaliasis Kursas kuria tvarios planetos idėją, tačiau ją įgyvendinti galėsime tik tada, kai vieningai spręsime atliekų problemą savo bendruomenėse. Dėl šios priežasties, kartu su Europos Komisijos atstovybe Lietuvoje, apjungėme savo jėgas ir pasiraitoję rankoves kvietėme visus prisidėti prie darnesnės ir tvaresnės planetos kūrimo. Šio žygio tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į perteklinio vartojimo sukeliamas problemas ir jų įtaką mūsų planetai. Surinktas šiukšles analizavome, skirstėme į dažniausiai randamų atliekų kategorijas, o tada visuomenę, verslą ir valstybines institucijas kvietėme ieškoti sprendimų prevencijai drauge. Žygių metu vykdomą tyrimą vadinu vartojimo dėlione, nes visos surenkamos šiukšlės – tarsi mūsų vartojimo kultūrą atspindinti mozaika. Žygį „Už Švarią Lietuvą“ pradėjome 2020–ųjų rugpjūčio 15–ąją dieną ir keliavome tris mėnesius. 

Kūrybinė grupė: Mantrimas Šeškus, Linas Bartašius, Elvinas Navardauskas Muzika: Kigidi karma - "Lai Meilė Pabunda"


1 likes
Kūrybos kampas 360° 2021-03-01 17:31


Žygis pėsčiomis aplink Kauną "Už švarią Lietuvą!"

Keliavome 6 dienas. Nuėjome 100 km Kauno miesto paribiais. Tikslas – surinkti kelyje pasitaikiusias šiukšles ir sudaryti vartojimo žemėlapį. Ėjome palei vandenį, gyvenvietėse, pakelėmis ir miškais. Iš viso radom beveik 11,5 tūkst. vnt. arba 270 kg šiukšlių. Gausiausiai pakelėse, kur žygiuota daugiausiai. Ar tai daug, ar mažai 100 km, kuriuos nuėjom Kauno miesto ir rajono paribiais? Jei toks pats kiekis tektų kiekvienam jūsų namų metrui, ar būtų daug, ar mažai? Maisto pakuotės sudarė 40% radinių, o kompozitai pusę šio kiekio. Beje, kombinuotos pakuotės – pačios lengviausios iš visų rastų (viena svėre vos 4,7 g). Cigarečių pakeliai sudarė 8% visų radinių (arti 1000 pakelių). O nuorūkų per keletą valandų surinkome 8000 ir praradę viltį liovėmės. 

Dėkojame: Lietuvos aviacijos muziejui, Vaikų žaidimai, Kaunas Europos kultūros sostinė 2022, Fluxus labas, Stūba, Drobė – fabrikas tavo kūrybai, Dantų estetika, Kumutis – darnūs produktai, Kauno tvirtovės parkui, Greiderio paslaugos, Snack King, savanoriams, organizatoriams bei visiems keliavusiems kartu.

Už priėmimą ir nakvynę: Raudondvario kultūros centrui, Domeikavos kultūros centrui, Neveronių kultūros centrui, Rokų laisvalaikio salei, Kauno marių regioninio parko direkcijai. 

Video montažas: Dovydas Bučas 2019


2 likes
Tips
Collected
145€
5€
10€
20€

or

amount
Tip - 0€