About me

Labas! Aš esu Marija, ir jau nuo 2019 metų rugsėjo kviečiu klausyti nepacukruotų pokalbių apie motinystę.

Tapusi mama supratau, kad daug ko neradau knygose, daug ko neišgirdau iš kitų mamų, daug ką teks atrasti pačiai ir išdrįsti klausyti savo širdies, nes joje, tikiu, daug kas jau užrašyta. Kartais tie atradimai baugina, kartais padrąsina išmokti labiau patikėti savimi.
 

ČIA galite rasti mano pirmąjį tinklalaidės įrašą, kuriame pasakoju, kodėl pradėjau kurti šiuos pokalbius.


Sužinojau, kad laukiuosi, tą patį mėnesį, kai ir įstojau į išsvajotas Analitinės žurnalistikos magistro studijas Vilniaus universitete. Didžiąją dalį nėštumo studijavau ir dirbau, o po pirmojo semestro padariau pertrauką ir į studijas grįžau, kai sūnui buvo 9 mėnesiai. Rytai ar popietės su kitomis mamomis romantiškai bevaikštinėjant parkuose ar geriant kavą man buvo tik svajonė, nes sūnus buvo neramus, daug verkdavo, kentė pilvo skausmus dėl alergijos, apie kurią sužinojome tik beveik po 2 metų, tad pirmieji keli metai buvo nuspalvinti neramumo, kartais - visiškos nevilties, kad bus geriau. Ieškojau, kur galėčiau semtis ramybės ir bendrumo su kitomis mamomis, išgyvenančiomis įvairius iššūkius. Radau tai įvairiose užsienietiškose tinklalaidėse apie motinystę.

Klausydavau jų vaikščiodama lauke, nes tada sūnus ilgiausiai miegodavo (realiai beveik tik tada ir miegodavo ne ant rankų :)) Kai baigiau studijas, įnikau į tinklalaidžių apie motinystę klausymą ir neradusi nieko panašaus lietuvių kalba, nusprendžiau sukurti tokią pati. Iš kiekvieno pokalbio iki šiol semiuosi daug įkvėpimo ir taip ieškotos bendrystės su kitomis mamomis.

Mano tikslas - burti mamų (o dabar jau ir tėčių!), nebijančių kalbėti apie pačias įvairiausias motinystės spalvas, bendruomenę. Kviečiu tapti jos dalimi. Paramą čia aš priimu kaip palaikymą ir padrąsinimą kurti šiuos pokalbius toliau. AČIŪ!

Čia tėvai nuoširdžiai ir atvirai kalba apie tai, ką reiškia tapti mama. Ką reiškia tapti tėčiu.

Apie giliausias duobes ir aukščiausias viršukalnes.

Apie pačius įvairiausius šios patirties atspalvius ir niekada anksčiau nepatirtus jausmus.

Kalbėkime, mamos ir tėčiai.
Marija

Posts
Marija 2021-04-06 10:23

[S02E08] Eglė Šilkonė: „Naudok tai, ką turi. Ir daug kartų“

Jau kvepiant pavasariui kviečiu klausyti pokalbio su Egle Šilkone. Prieš motinystės atostogas Eglė dirbo su viešojo ir privataus sektoriaus projektais, o šiuo metu augina dvi dukrytes ir kuria tinklaraštį, tvaraus gyvenimo būdo vadovą „Vandenynai“. 

 

Jame Eglė dalinasi idėjomis, kaip kiekvienas iš mūsų galime tapti sąmoningais vartotojais: čia rasite patarimus, į ką atkreipti dėmesį renkantis aplinkai draugiškus skalbiklius, kosmetikos priemones ar tvarų verslą, įkvėpimus vertingiems įpročiams, įdomių faktų apie klimato krizę, kodėl ji kiekvienam iš mūsų turėtų rūpėti, ir dar daug kitokios įdomios informacijos.

 

Su Egle, visų pirma, ir norėjau pakalbėti apie tvarumą, kaip ir kada ji tuo susidomėjo, kokie konkretūs žingsniai prigijo jų šeimoje. Šiandien ji vadovaujasi šūkiu „naudok tai, ką turi, ir daug kartų“. Besiremdama juo Eglė antrajai dukrai nupirko vos vieną naują drabužį, nes viską, ko reikėjo, rado arba Vinted, arba priėmė iš draugių, arba buvo likę nuo pirmosios dukros.

 

Viena iš temų, kuria man įrašinėjant pokalbį su Egle ir laukiant dukros gimimo buvo labai smalsu pakalbėti, nes žinojau, kad ji turi patirties – tai daugkartinių sauskelnių naudojimas. Jei laukiantis pirmojo sūnaus prieš beveik penkerius metus į mano akiratį nebuvo pakliuvusi ši tema, šiandien matau, kad ji tampa vis populiaresnė: vyksta diskusijos, mamos vis dažniau dalinasi patirtimi ir ieško patarimų. 

 

Facebook‘e yra puiki grupė, kurioje renkasi šia tema besidomintys entuziastai ir smalsuoliai – „Daugkartinės sauskelnės. Pašnekesiai, patarimai ir idėjos tėveliams.“ Joje rasite daug įdomių pokalbių, kitų šeimų patirčių ir patarimų. Tad jei ši tema įdomi, tikrai verta ten įkišti nosį. Taip pat apačioje rasite ir keletą mūsų su Egle rekomendacijų, ką dar verta pasekti socialiniuose tinkluose. Būtų puiku, jei komentaruose tą sąrašą praplėstume visi kartu! :)

 

Žinoma, pakalbėjome ir apie motinystės kelionę. Ši tema pokalbyje suskambėjo tikrai jautria styga – Eglė pasidalino apie patirtą priešlaikinį gimdymą sulaukus 25-ių savaičių ir negalėjimą atsisveikinti su vaikeliu, ankstyvu persileidimu pasibaigusį antrąjį nėštumą ir baimę, lydėjusią kasdien net ir trečiojo, sėkmingo nėštumo, metu. Šiandien Eglė augina dvi dukras ir sako, kad jei ką ir galėtų patarti toms moterims, kurios patyrė kažką panašaus, tai patartų išbūti su vaikeliu tiek, kiek reikia, ir nebijoti kreiptis pagalbos, jei tik kyla abejonių.

 

Kadangi tema tikrai jautri, o žinau, kad šių pokalbių klausosi ir besilaukiančios mamos, apačioje rasite pokalbio chronologiją, kad galėtumėt klausyti tas dalis, kurias norisi.

 

Ačiū, kad klausot ir remiat.

 

Linkėjimai,
Marija

******

Pokalbio eiga:

Pradžia – apie tvarumą ir trumpai apie tai, kokie sprendimai prigijo jų šeimoje.

00:13:43 – Eglės tapimo mama istorija: priešlaikinis gimdymas, ankstyvas persileidimas, neštumai

00:31:47 – kas Eglei padėjo po šių patirčių

00:37:25 – tvarumas motinystėje: žaislai, drabužiai, sauskelnės, vaiko priežiūra

01:00:50 – žaislai ir plastikas

01:06:55 – kelios rekomendacijos

 

IG: lapepa_boutique, mamalinauk, vandenynai.

Eglės minėta knyga Bea Johnson „Namai be atliekų“

Mano rekomendacija norintiems valgyti skaniai ir nešvaistyti maisto: Eat Guilt Free


0 likes
Marija 2021-03-31 14:42

Post "[S02E07] Hipnogimdymas. S. Valevičienė: Kaip išmokti nekovoti su skausmu?" is locked Unlock this post by becoming a subscriber Subscribe Purchase this post - 5.00 EUR
Tips
Collected
0€
5€
10€
20€

or

amount
Tip - 0€